Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: IZM izglītības kvalitātes kritēriji vērsti pret pašvaldībām

Balstoties uz šiem kritērijiem, pēc politiķa sacītā, Latvijā paliks tikai 7 vidusskolas.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātie izglītības kvalitātes kritēriji attiecas uz pašvaldību skolām, bet neattiecas uz tehnikumiem, kas norāda vien to, ka īstie mērķi ir pavisam citi, sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Lembergs atgādināja, ka Kučinska valdība pēc ministra Šadurska priekšlikuma pieņēma skolu kvalitātes kritērijus, kas nosaka, ka skola tiek vērtēta pēc centralizētā eksāmena zemākajiem rezultātiem. Viņš skaidroja, ka, lai vidusskolas varētu pastāvēt, centralizētā matemātikas eksāmena rezultātam jābūt virs 60%.

Balstoties uz šiem kritērijiem, pēc politiķa sacītā, Latvijā paliks tikai 7 vidusskolas. “Latvijā ir 326 vidusskolas. Pēc 2019. gada rezultātiem, Latvijā paliek tikai 7 vidusskolas. Tātad jāslēdz 319 vidusskolas. Kurzemē nepaliek neviena vidusskola, Rīgā paliek 3 vidusskolas,” skaidroja Lembergs.

“Šie kritēriji ir pret pašvaldību skolām, bet uz tehnikumiem šie kritēriji neattiecas, kas vien norāda, ka mērķi ir pavisam citi,” uzsvēra politiķis.

“Latvijā bērnu augstākā izglītība būs 9 klases. Ja gribēs, lai mācas vidusskolās, skolēniem būs jāiet uz mācīties uz citām valstīm. Un augstāko izglītību Latvijā arī neiegūs,” norādīja Lembergs.

Foto: F64


1,084 skatījumi

Un Tavas domas par šo?