Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Izskatās, ka Linkaits ar Bordānu tikai priecājas par Ventspils brīvostas problēmām

Tik slikta situācija Ventspils brīvostā, kāda ir šodien, divdesmit piecu gadu laikā ir pirmo reizi!

Tik slikta situācija Ventspils brīvostā, kāda ir šodien, divdesmit piecu gadu laikā ir pirmo reizi, žurnālistiem norādīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

“Tā aina diemžēl ir slikta. Pašai brīvostas pārvaldei komercbankas atteica kredītus. 25 gadu laikā nebija neviens tāds brīdis, pat pie visām Krievijas krīzēm, 2008./2009. gada krīzēm. Krīzes ir bijušas visādas, bet nekad nav bijušas problēmas dabūt kredītu komercbankā un realizēt investīciju projektus,” norādīja Lembergs.

Tai pat laikā par ostas sliktajiem rezultātiem Ventspils brīvostas valde, satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP), kā arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šķietami neuztraucas. Ventspils mērs izsakās, ka notiek tieši pretēji, sakot, ka no malas izskatās, ka viņi par tranzītbiznesa nokaušanu priecājas.

“Ja nebūtu mainījusies brīvostas valdes vadība – būtu palicis Lembergs ar Vītoliņu, pārvaldnieks būtu Imants Sarmulis, nekādas tāda veida problēmas nebūtu. Bet ir tā kā ir. Man ir tāds iespaids, ka Linkaits ar Bordānu no sirds priecājas par Ventspils brīvostas pārvaldes, Ventspils ostas terminālu problēmām. Viņi no sirds priecājas! Viņi to pasniedz kā savu sasniegumu. Viņi ir izdarījuši kaut ko sliktu ostai un tajā nodarbinātajiem cilvēkiem, ventspilniekiem un ar to lepojas – kā ar savas varas sasniegumu,” komentēja Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka Ventspils osta nav vienīgā, kas tikusi ietekmēta Linkaita, Bordāna un Kariņa rīcības rezultātā. Slikti rezultāti vērojami arī Liepājai.

“Ventspils brīvostā kravu apgrozījums krities par 40%. Es nestrīdos, daži procenti varēja būt kritums, bet nu, protams, pēc visa tā, kas tika sadarīts, pēc kompleksā uzbrukuma Latvijas un īpaši Ventspils tranzītam apgrozījums ir negatīvs. Tas ļoti slikti iespaido un iespaidos Ventspili un Liepāju,” sacīja Lembergs.

Kā zināms, Latvijas ostās šogad pirmajā pusgadā pārkrauti 22,628 miljoni tonnu kravu, kas ir par 30,1% mazāk nekā 2019. gada attiecīgajā periodā. Līderpozīcijā pārkrauto kravu apmēra ziņā šogad sešos mēnešos joprojām bija Rīgas osta, kurā pārkrāva par 26,7% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, tad seko Ventspils osta, kurā kravu apgrozījums šogad pirmajā pusgadā veidoja 6,8 miljonus tonnu, kas ir par 41,1% mazāk, bet trešajā vietā bija Liepājas osta ar 3,085 miljoniem tonnu, kas ir par 15,6% mazāk nekā gadu iepriekš.

Foto: F64


1,458 skatījumi

Un Tavas domas par šo?