Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: JKP nepieciešams paklausīgs ģenerālprokurors, lai pārtrauktu Juraša tiesvedību

Vai tāpēc Jurašs neatkāpjas no ģenerālprokurora vērtēšanas?

Viens no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) mērķiem, ievēlot sev tīkamu ģenerālprokuroru, ir pārtraukt smagā noziegumā apsūdzētā Jura Juraša (JKP) tiesvedību, uzskata Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Pēc viņa sacītā, esot pilnīgi skaidrs, ka Jaunajai konservatīvajai partijai, pildot savu stipendiju finansētāja Rūdolfa Meroni uzdevumu, ir jānodrošina, lai jaunais ģenerālprokurors būtu pakļauts Rūdolfam Meroni un JKP, pirmkārt, jau Bordāna un Juraša personā.

“Tas, ka Bordāns un Jurašs Meroni uzdevumā virzīs amatam prokuroru Juri Jurisu – par to nav ne mazāko šaubu,” izteicās Lembergs.

Viņa ieskatā, viens no iemesliem, kāpēc JKP nepieciešams sev paklausīgs ģenerālprokurors un kāpēc Jurašs neatkāpjas no ģenerālprokurora vērtēšanas, ir pārtraukt paša Juraša tiesvedību.

“Lielākais kronis ir tāds, ka apsūdzētais Jurašs izvēlēsies ģenerālprokuroru, kurš būs priekšnieks viņa apsūdzības uzturētājam. Tas aprēķins Jurašam ir tāds, ka atnāks cits ģenerālprokurors, izdos pilnvaru apsūdzības uzturēšanai citam prokuroram un prokurors jebkurā brīdī var paņemt lietu atpakaļ, mainīt apsūdzību un pateikt, ka ir jaunatklāti apstākļi un Jurašs ir nevainīgs,” sacīja Lembergs.

“Tāds ir tas mērķis – pārtraukt Juraša tiesvedību – to ģenerālprokurors var. Protams, to kaut kā ir jāpamato, bet jaunatklāti apstākļi un punkts, vairāk nekas Latvijā nav jāpamato,” komentēja Lembergs.

Kā zināms, nesen noslēdzās ģenerālprokurora amata kandidātu pieteikšanās Tieslietu padomē, kas šogad pirmo reizi virzīs savu izvēlētu kandidātu apstiprināšanai uz Saeimu. Pēc publiski pieejamās informācijas uz amatu pretendē astoņas personas.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un vēl vairāki citi politiķi uzskata, ka Jurašam, kuram Ģenerālprokuratūra izvirzījusi apsūdzību par valsts noslēpuma izpaušanu, nevajadzētu piedalīties ģenerālprokurora amata kandidātu vērtēšanā. Pats Jurašs gan nepieļauj, ka varētu sevi atstatīt no kandidātu vērtēšanas.

Foto: F64


1,324 skatījumi

Un Tavas domas par šo?