Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: JKP vēlas pārņemt kontrolē ostas, lai pārtrauktu “Kālija parks” tiesvedību

Kā interesēs JKP vēlas pārņemt savā kontrolē ostas?

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) plāns nodot lielās ostas pilnīgā valsts kontrolē ir cieši saistīts ar Šveices advokāta Rūdolfa Meroni interesēm pārtraukt minerālmēslojuma pārkraušanas termināla “Kālija parks” tiesvedību, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Kā zināms, pērnā gada sākumā Ventspils brīvostas pārvalde Ventspils tiesā cēlusi civilprasību pret Šveices advokāta Rūdolfa Meroni kontrolēto AS “Kālija parks”, prasot atzīt teritorijas un piestātņu nomas līguma pārkāpumus un lauzt nomas līgumu, kā arī atzīt termināļa būvju, kas atrodas uz brīvostas zemes, īpašuma tiesības par labu brīvostai.

Pēc politiķa sacītā, brīvostas pārvalde esot bijusi spiesta tā rīkoties saistībā ar neapmierinošo situāciju “Kālija parkā”, kur vairāku pēdējo gadu laikā un arī pērn dramatiski krities kravu apgrozījums. Pēdējo astoņu mēnešu laikā “Kālija parks” pārkrāvis tikai 300 tūkstošus tonnu.

“Pie normāliem apstākļiem tas būtu minimālais mēneša apjoms, nevis 8 mēnešu apjoms. Turklāt “Kālija parks” nav pārkrāvis nevienu tonnu kālija sāls, bet atbilstoši līgumam, publiskā infrastruktūra ir izīrēta tieši kālija sāls pārkraušanai. Tātad “Kālija parks” nepilda noslēgto vienošanos ar Ventspils brīvostas pārvaldi, kā rezultātā arī ir iesūdzēts tiesā,” komentēja Lembergs, norādot, ka šobrīd prasība atrodoties pirmajā instancē.

Politiķis ne reizi vien izteicies, ka “Kālija parka” darbības rezultāti ievērojami pasliktinājušies, kopš to vada Rūdolfs Meroni – Ģenerālprokuratūras iecelta persona.

“Skaidrs, ka viens no iemesliem, kāpēc JKP šobrīd vēlas pārņemt kontrolē Ventspils ostas ir, lai pārtrauktu šo tiesvedību,” uzskata Lembergs, piebilstot, ka tas tiek darīts tieši Rūdolfa Meroni interesēs.

Kā zināms, Jaunā konservatīvā partija kā vienu no savām galvenajām prioritātēm jaunajā valdībā ir nosaukusi Latvijas lielo ostu privatizāciju, nosakot, ka tām būtu jāatgriežas centralizētā 100% valsts pārvaldībā.

Lembergs nav slēpis bažas, ka JKP iecerētā ostu pārveidošana par valsts kapitālsabiedrībām varētu novest pie situācijas, kurā valsts pilnībā zaudētu kontroli par valsts ostām.

Foto: F64


1,951 skatījumi

Un Tavas domas par šo?