Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Kā izmaiņas pašvaldību ārkārtas vēlēšanu kārtībā atbilst demokrātijas principiem?

Kā interesēs paredz iespēju pašvaldības domi ārkārtas vēlēšanās ievēlēt uz ilgāku termiņu?

Izmaiņas likumā, kas paredz iespēju pašvaldības domi ārkārtas vēlēšanās ievēlēt uz ilgāku termiņu, rādītas speciāli valdošajai koalīcijai un tas pat netiek slēpts, sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Kā zināms, Saeima decembra beigās galīgajā lasījumā kā steidzamu pieņēma grozījumu likumā “Par pašvaldībām” un grozījumu Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā, kas nosaka, ka pašvaldības domi ārkārtas vēlēšanās var ievēlēt uz ilgāku termiņu. Tāpat likuma grozījumi paredz īsāku pagaidu pašvaldības administrācijas darbības termiņu pašvaldības domes atlaišanas gadījumā.

Komentējot turpmāko pašvaldību ārkārtas vēlēšanu kārtību, Lembergs norādīja, ka “valdošā koalīcija pat nemēģina piesegt savu kailumu.” “Viņi lemj, ka astoņas reizes palielinās samaksu partijām par katru balsi. Kas būs galvenie saņēmēji? Valdošās koalīcijas partijas. Tātad, viņi paši sev piešķir vairāk valsts naudu. Tagad Rīgā viņi cer vinnēt. Un kas notiek tālāk? Likums nosaka, ka viņi strādā līdz mandāta beigām. Un mandāts beidzas vairāk nekā pēc gada. Bet kāpēc neizmainīt likumu, ka nevis pēc gada, bet vēl pēc četriem gadiem?” komentēja politiķis.

Pēc viņa sacītā, šis likums radīts speciāli valdošajai koalīcijai. “Tātad, naudu no valsts kabatas sagrāb valdošā koalīcija, un arī likums ir uzrakstīts tā, kā viņiem būtu izdevīgi. Kā tas atbilst normālam likumdošanas procesam? Kā tas atbilst veselam saprātam? Kaut piesegušies būtu mazliet. Nu, kur steigties? Pēc ārkārtas vēlēšanām, ja tādas vispār būs, nostrādāsiet gadu un pēc tam iesiet uz vēlēšanām un tad jūs ievēlēs varbūt uz četriem gadiem,” norādīja Lembergs.

Ventspils mērs norādīja, ka, neskatoties uz šī likumprojekta apšaubāmību, Valsts prezidents Egils Levis klusē. “Tā ir demokrātija augstākajā pakāpē un atbilst vislabākajiem Eiropas Savienības demokrātijas standartiem,” ironizēja Lembergs.

Foto: F64


1,473 skatījumi

Un Tavas domas par šo?