Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Kariņa valdība visādi locīsies, bet OIK neatcels

Vai par OIK atcelšanu varam pat nesapņot?

Elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponente (OIK) pārskatāmā nākotnē atcelta netiks, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Kā zināms, Saeima iepriekš uzdeva Ekonomikas ministrijai (EM) izvērtēt iespēju atcelt OIK no šā gada 31. marta, tomēr, pamatojoties uz ministrijas sniegto informāciju, ka OIK straujai atcelšanai būs smagas ekonomiskās sekas, valdība lēma nevirzīt priekšlikumu par OIK atcelšanu Saeimas noteiktajā termiņā.

Pēc Lemberga sacītā, situācija ar OIK neatcelšanu liecina tikai par vienu – OIK, kuras izmaksas sedz visi elektroenerģijas galalietotāji, Krišjāņa Kariņa (JV) valdības laikā atcelta netiks.

“Ja Kariņa valdība nevar izpildīt šo lēmumu, tad viņa demisionē, vai arī Saeima atceļ šādu lēmumu. Saeima atcēla šādu lēmumu? Neatcēla, tātad Saeimas lēmums ir spēkā,” uzsvēra Lembergs, turpinot, ka “visus mūs tur par idiotiem, kas neko nesaprot”.

“OIK pārskatāmā nākotnē neatcels. Var nosaukt savādāk, izdot sertifikātus, kuponus. Sagrozīs, bet neatcels,” uzskata politiķis.

Viņš skaidroja, ka OIK gadā izmaksā 300 miljonus eiro un, lai nepazaudētu šo naudu, OIK saņēmēji ir gatavi atdot 10% tiem, kas nodrošina, lai obligātā iepirkuma komponente paliktu spēkā. “10% – tas ir labs stimuls neatcelt. […] Nauda nesmird, tiesiskuma koalīcija strādā un cīnās ar korupciju, saņemot apmēram 30 miljonus eiro,” uzsvēra Lembergs.


1,625 skatījumi

Un Tavas domas par šo?