Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Kariņa valdības rīcības sekas bremzē ražošanas attīstību Ventspilī

Valdības rīcība skar nodarbinātību un nodokļu ieņēmumus Ventspilī!

Pēc Latvijas valdības lūguma ASV Finanšu ministrijas ierēdņa ieviestās sankcijas pret Ventspils brīvostas pārvaldi ir nobremzējušas ražošanas attīstību Ventspilī – šī situācija valdībai ir pašai nekavējoties arī jāatrisina, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Viņš atklāja, ka Ventspils pilsētas dome ar sūdzību par to, ka Ventspils brīvostas pārvalde, neinformējot domi, atteicās no astotās rūpnieciskās ēkas būvniecības un Eiropas Savienības finansējuma, vērsās pie Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa.

“Mēs uzrakstījām vēstuli Ministru prezidentam, ka, pēc mūsu domām, apstākļos, kad Latvijas valdība ar amerikāņu rokām ir ieviesusi sankcijas pret Ventspils brīvostu, kas noveda pie tā, ka komercbankas pārtrauca sadarbību, kreditēšana jāveic no Valsts kases,” skaidroja Lembergs.

Viņš turpināja, ka Ventspils pilsētas dome ir saņēmusi atbildi no Satiksmes ministrijas, kas ir saskaņota ar Finanšu ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kā arī Ekonomikas ministriju, kurā teikts, ka brīvostas pārvaldei nav resursu, lai uzbūvētu šo astoto rūpniecisko ēku un tāpēc no šī Eiropas Savienības dāvinājuma ir jāatsakās.

Lemberga ieskatā, atteikties no 1,5 miljonu eiro liela dāvinājuma ir ļoti muļķīgi, jo tā ir unikāla iespēja attīstīt apstrādājošo rūpniecību Ventspilī apstākļos, kad krītas kravu apgrozījums. “Tad tieši otrādi – būtu jāattīsta rūpniecība, kas rada kravas, nevis jāatsakās no uzņemējdarbības kā tādas,” pauda politiķis.

Labā ziņa gan esot tāda, ka valdība šobrīd virza grozījumus Ventspils brīvostas likumā, kas nosaka, ka finanšu ministrs Latvijas Republikas vārdā izsniedz valsts aizdevumu brīvostas pārvaldei kredītiestāžu izsniegto būvniecības kredītu pārkreditēšanai un uzsākto būvniecības projektu kreditēšanai.

“Līdz ar to es izsaku cerību, ka Ventspils brīvosta atjaunos sarunas ar Finanšu ministriju par šīs rūpnieciskās ēkas projekta realizāciju, jo tas tiešā mērā skar nodarbinātību un nodokļu ieņēmumus Ventspilī,” uzsvēra Lembergs, norādot, ka jauna rūpnieciskā ēka varētu radīt līdz pat 150 jaunas darba vietas.

“Tādēļ tas ir ļoti būtiski pilsētas attīstībai, bet tā kā lēmēji ir rīdzinieki, tad manas bažas, ko esmu jau iepriekš izteicis, 100% ir apstiprinājušās. Bet mēs turpināsim cīnīties, lai ražošanas ēku būvniecība Ventspilī neapstātos,” apliecināja Lembergs.

Foto: F64


1,355 skatījumi

Un Tavas domas par šo?