Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: KNAB paziņojums par LDz tikai vēlreiz apliecina JKP patiesos mērķus

KNAB neatrod korupciju LDz. Par ko sūdzējies Linkaits?

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) atklājums, ka nav pamata domāt, ka VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) amatpersonas būtu veikušas noziedzīgas darbības, kas saistītas ar korupciju, apliecina Jaunās konservatīvās partijas (JKP) mērķus – izrēķināties ar nevēlamiem cilvēkiem un nomainīt kapitālsabiedrību vadītājus, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot ziņu, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, izvērtējot satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) sniegto informāciju, nav konstatējis, ka “Latvijas dzelzceļa” amatpersonas būtu veikušas noziedzīgas darbības, kas saistītas ar korupciju, Lembergs pauda, ka Jaunās konservatīvās partijas meli beidzot ir atklājušies.

“Kad pie varas nāca Jurašs, Bordāns un Linkaits, viņu pirmais un galvenais uzdevums bija izrēķināties ar sev nevēlamiem cilvēkiem un nomainīt kapitālsabiedrību vadītājus uz sev pietuvinātiem, politiski angažētiem cilvēkiem,” sacīja Lembergs.

Viņš norādīja, ka, lai iepriekšējo vadību noņemtu un ieliktu savus cilvēkus, vajadzēja skaļu iemeslu, un tāpēc Linkaits paziņoja par korupciju.

“Bet meliem ir īsas kājas, KNAB pārbaudīja – ja tur nav [korupcija], tad nav,” lakonisks savos izteicienos bija Lembergs.

Kā zināms, Linkaits pagājušajā gadā izteica neuzticību trim no četriem LDz valdes pārstāvjiem — uzņēmuma prezidentam Edvīnam Bērziņam un viceprezidentiem Ainim Stūrmanim un Aivaram Strakšas.

Galvenie pārmetumi saistīti ar iespējamu konkurences kropļošanu, kas draud ar smagām sekām gan LDz, gan Latvijas valstij.

Bērziņš kategoriski noraidīja pārmetumus par iespējamiem koruptīvajiem darījumiem. Vienlaikus Bērziņš un valdes loceklis Strakšas pieņēma lēmumu atstāt savus amatus, lai atrastu izeju no krīzes, kas izveidojās, kad satiksmes ministrs izteica viņiem neuzticību.

Foto: Valsts kanceleja


1,386 skatījumi

Un Tavas domas par šo?