Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Koalīcijai pietiks spēka nobalsot par novadu reformu, neskatoties uz to, ka tā neatbilst iedzīvotāju interesēm

Vai novadu reformā iedzīvotāju domas netiek ņemtas vērā?

Ventspils mērs Aivars Lembergs ir pārliecināts, ka koalīcijas deputāti nobalsos par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) virzīto administratīvi teritoriālo reformu, tādējādi ignorējot iedzīvotāju intereses un vēlmes.

“Visiem koalīcijas deputātiem tik daudz spēka būs, lai nospiestu pogu “par” un ja viņi šo spēju nezaudēs, tad var pieņemt jebko, tajā skaitā izgrozīt robežas, kā kuram Rīgā ienāk prāta, pilnībā ignorējot iedzīvotāju intereses un vēlmes,” uzsvēra Lembergs.

Vienlaikus viņš norādīja, ka VARAM, kuras precizētais likumprojekts, kas paredz saglabāt republikas pilsētas statusu Rīgai, Jūrmalai, Daugavpilij, Liepājai un Rēzeknei, kā arī izveidot 34 novadus, ir sapinusies savā “meistarībā”.

“Šobrīd jau izskatās pavisam kuriozi – Jūrmala ir atstāta kā republikas pilsēta, bet tai pat nav sava novada un faktiski Jūrmala vēl pavisam nesen bija viens no Rīgas rajoniem. Tagad Liepāja, Daugavpils un Rēzekne būs republikas pilsētas kā līdz šim un attiecīgi tiem pieguļošie novadi būs patstāvīgi, savukārt Ventspils tāda nevar būt un ministrs Pūce, atbildot uz jautājumu “kāpēc?” norādīja, ka neesot jautājums par Ventspili, ka Ventspils varot attīstīties, bet Ventspils novadā esot par maz cilvēku,” sacīja Lembergs.

Viņš gan uzsvēra, ka paskatoties statistiku, piemēram, Līvānu novadā iedzīvotāju skaits ir par 100 mazāks, nekā Ventspils novadā. “Tad rodas jautājums, kāpēc Ventspils novads nedrīkst būt atsevišķi, bet Līvānu novadu drīkst? Pie tam, Ventspils novads ir sešas reizes lielāks nekā Līvānu novads. Ko ir vieglāk pārvaldīt? Nelielu novadu vai lielu novadu?” jautāja Lembergs.

“Te valdības vīri sapinās argumentācijā un viss, ko viņi saka, neatbilst statistikai,” norāda Lembergs.

Kā zināms, neraugoties uz protestiem, Saeima ceturtdien, 7. novembrī, konceptuāli atbalstīja Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojektu. Par pašvaldību reformas likumprojektu balsoja 70 deputāti, bet pret bija 13 deputāti.

Likumprojekts paredz līdz 2021. gada pašvaldību vēlēšanām līdzšinējo 119 vietējo pašvaldību vietā izveidot 39 pašvaldības.

Foto: Valsts kanceleja


1,292 skatījumi

Un Tavas domas par šo?