Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Krīzes laikā celt nodokli radošās nozares pārstāvjiem ir nepieņemami

Krīzes laikā iecerēts mainīt autoratlīdzību nodokļu režīmu!

Krīzes laikā mainīt autoratlīdzību nodokļu režīmu un ieviest nodokli pašnodarbinātajiem ir nepareizi, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Pēc Lemberga sacītā, lai arī šobrīd ir krīzes laiks un tas vissmagāk skar radošās profesijas pārstāvjus, kuriem šobrīd nav, kur uzstāties, valdība plāno autoratlīdzībai piemēroto nodokļu režīma maiņu: “Ko viņi dara? Lai izskatītos labi, viņi samazina par 1% sociālo nodokli, bet radošo profesiju pārstāvjiem ievieš jaunu nodokli brīdī, kad viņiem ir krīze.”

“Es saprotu, kad visi koncertē, taisa lielas balles, kāzas utt., tad visiem ir nauda, bet tagad varbūt kāds vairāk nomirs sakarā ar Covid, līdz ar to tā valdības doma palielināt nodokli radošās profesijas pārstāvjiem un tas, ka viņi tagad vairāk nopelnīs naudu Covid mirušo bērēs, tas ir ļoti nepareizi,” sacīja politiķis.

Lemberga ieskatā, šādas nodokļu izmaiņas ir pilnīgi un galīgi nepareizas: “Ja gribēja to darīt, tad to vajadzēja darīt tad, kad ekonomika iet uz augšu, kad ir stabils patēriņš, tostarp to pakalpojumu patēriņš, ko piedāvā – tad tas būtu saprotami. Bet tagad, kad ir krīze, viņi pateiks, ka tev no tās pustukšās bļodiņas būs iedot man, Kariņam, tas ir absolūti nepareizi.”

Kā zināms, plānots veikt grozījumus likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, ar ko paredzēts mainīt autoratlīdzības saņēmēju iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) maksāšanas režīmu.

Likumprojekts paredz veikt izmaiņas līdzšinējā autoratlīdzības ienākuma saņēmējam piemērotajā IIN maksāšanas režīmā.

Nākamā gada otrajā pusgadā personai, kas saņem autoratlīdzību un nav reģistrējusi saimniecisko darbību, ienākuma izmaksātājs ietur nodokli 25% apmērā, no kura 80% tiek novirzīti VSAOI, bet 20% – IIN.

Foto: F64


1,364 skatījumi

Un Tavas domas par šo?