Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Landmanis izplata melus par domes finansējumu hokeja klubam

IZM sniegusi atbildi par hokeja kluba “Venta 2002” finansēšanu!

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sniegusi atbildi par hokeja kluba “Venta 2002” finansēšanu, netieši apstiprinot, ka hokeja kluba valdes loceklis Aivis Landmanis izplata melus par it kā nepietiekošu atbalstu no Ventspils pilsētas domes, žurnālistus informēja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Viņš pastāstīja, ka hokeja kluba “Venta 2002” valdes locekļi Aivis Landmanis un Uldis Kristiņš š.g. oktobrī vērsušies Latvijas Republikas Ministru kabinetā, Izglītības un zinātnes ministrijā, Latvijas Olimpiskajā komitejā, Latvijas Hokeja federācijā un Ventspils pilsētas domē ar vēstuli, kurā izteikti nepatiesi apgalvojumi.

Lembergs norādīja, ka hokeju Ventspils pilsētas dome atbalsta visvairāk. “Kopējais atbalsts ir 150 tūkstoši eiro. Ja tas nav nekas, tad Landmanim & Co vajag atteikties no šīs naudas. Mēs piešķirsim to citam sporta veidam, kas neuzskata, ka 150 tūkstoši nav nauda,” tiešs savos izteikumos bija politiķis.

Pēc viņa sacītā, Ventspils pilsētas pašvaldība ir saņēmusi Ministru prezidenta M.Kučinska uzdevumā sagatavotu Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministra atbildes vēstuli.

Atbildes vēstulē Izglītības un zinātnes ministrija informējusi, ka Ventspils pilsētas pašvaldība nodrošina finansējumu ne tikai pašvaldības sporta skolai “Spars”, bet atbalsta arī sporta klubus, kurus nodibinājušas privātpersonas. “To viņi uzsver kā lielu pozitīvu faktu, jo, pēc Izglītības un zinātnes ministrijas teiktā, pašvaldības pienākums ir nodrošināt “Spars” darbību, bet nav pienākums nodrošināt privāto klubu darbību,” uzsvēra Lembergs, norādot, ka Ventspils atbalsta 21 privāto sportu klubu.

Viņš norādīja, ka IZM savā vēstulē skaidrojusi, ka hokeja klubam “Venta 2002” ir iespēja saņemt valsts budžeta līdzekļus ar Latvijas Hokeja federācijas darbību. “Viņi ar šādu lūgumu nav vērsušies, jo viņiem ir piešķirts pašvaldības finansējums, un viņiem neinteresē valsts budžeta finansējums. Es uz to viņiem norādīju, ka viņi nav pat pirkstu kustinājuši, lai saņemtu valsts budžeta finansējumu, bet izrādās, kā raksta IZM, hokeja klubs “Venta 2002” savas nolaidības dēļ, Aiva Landmaņa un Ulda Kristiņa vainas dēļ, nemaz nevar saņemt valsts atbalstu tāpēc, ka hokeja klubs “Venta 2002” nav akreditēta profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāde [..], viņi nav izdarījuši to mazo darbu, lai akreditācija notiktu,” skaidroja Lembergs.

Saskaņā ar Lemberga teikto, līdz ar to ir aktualizējies arī jautājums, kā šajā gadījumā rīkoties Ventspils pilsētas domei. “Naudu mēs dodam, bet akreditēts tas nav. Tā kā tas ir jautājums, uz kuru mums tuvākajā laikā ir jāatbild, jo mums var pārmest, ka mēs atbalstām hokeja klubu, kurš nav akreditēts,” piebilda politiķis.

“Mana pozīcija ir tāda, ka, ja Aivis Landmanis un Uldis Kristiņš nav izdarījuši savus darbus kā kluba vadītāji, nevajadzētu ciest bērniem, bet kluba bērniem un to vecākiem situācija ir jāzina,” uzskata Lembergs.

IZM arī norādījusi, ka neesot pamata uzskatīt, ka hokeja klubam “Venta 2002” sniegtais finansiālais atbalsts būtu diskriminējošs un apdraudētu hokeja sporta veida attīstību Ventspilī. “IZM kā atbildīgā ministrija par sportu skaidri norāda, ka šī vēstule ir meli un to ir sacerējis Aivis Landmanis, un to zem viņa spiediena parakstījis arī Uldis Kristiņš,” uzsvēra Ventspils mērs.

Viņš gan uzsvēra, ka Ventspils pilsētas dome arī turpmāk atbalstīs “Venta 2002” bērnus. “Sliktākais ir tas, ka Landmanis, būdams politiķis, ievelk klubu politikā un līdz ar to spekulē ar bērniem savās savtīgajās politiskajās interesēs,” piebilda politiķis.


2,174 skatījumi

Un Tavas domas par šo?