Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Latvija līdz šim nav veiksmīgi aizstāvējusi savas nacionālās intereses

Vai valdība cenšas aizstāvēt Latvijas nacionālās intereses?

Latvijas valdība Eiropas Savienībā (ES) līdz šim nav pienācīgi aizstāvējusi valsts nacionālās intereses, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Lembergs informēja, ka sākts darbs pie Ventspils pilsētas attīstības programmas 2021. – 2027. gadam izstrādes. “Mums ir jāuzliek uz papīra mūsu vajadzības un jācenšas, lai tās sakristu ar Eiropas prioritātēm. Un būtu ļoti labi, ja Eiropas prioritātes sakristu ar Ventspils prioritātēm, kas nav vienkārši,” norādīja politiķis.

Pēc viņa sacītā, šajā posmā ļoti svarīga ir Latvijas valdības pieeja un spēja aizstāvēt Latvijas nacionālās intereses.

Lembergs gan norādīja, ka iepriekšējā plānošanas periodā Latvijas valdība lielā mērā gāja Eiropas ierēdņu uzstādījumu pavadā, līdz ar to, līgumā starp Eiropas Savienību un Latvijas valdību tika sarakstītas lielas muļķības, pie kurām nācās daudz strādāt, lai tās labotu.

“Piemēram, programmā bija paredzēta Ventspils ostas Dienvidu mola un Ziemeļu mola rekonstrukcijas darbi. […] Kādi ir sasniedzamie mērķi molu rekonstrukcijai? Mērķis ir, ka molu rekonstrukcija ietekmēs vēju. Proti, samazināsies dienu skaits, kad Ventspilī ir liels vējš virs 10m/s. Tā tur bija ierakstīts un mēs kādus divus gadus cīnījāmies, lai to muļķību izņemtu ārā,” norādīja Lembergs.

Līdzīgas nejēdzības bija sarakstītas arī attiecībā uz medicīnu. “Visa nauda, kas paredzēta medicīnai aiziet vienai slimnīcai – Stradiņiem. Pārējai Latvijas medicīnai tiek piešķirta nulle. Tas nav tik oriģināli kā regulēt vēju, bet īsti neatbilst. Kad mēs vaicājām, kāpēc reģionu slimnīcām nav ne kapeikas, tad Eiropas Komisijas pārstāvji atbildēja, ka pēc Latvijas plāniem, ārpus Rīgas nav iedzīvotāju. Ventspilī, Liepājā, Rēzeknē, Daugavpilī un Jelgavā nav iedzīvotāju? Kā tie, kas ir Briselē, to var zināt?” komentēja politiķis.

Lembergs gan atzina, ka šogad problēmas pilsētas attīstības programmas izstrādei radīs arī administratīvi teritoriālā reforma. “Pie attīstības programmas strādā Ventspils pilsēta un Ventspils novads strādā pie savas programmas. Bet tagad sanāk, ka pēc 2021. gada [kad jāstājas spēkā novadu reformai], vajadzēs izstrādāt jaunu programmu, jo, kamēr nav programma, nevar saņem ES fondu naudu. Un mērķiem jābūt vienādiem. Tur kur salikti kopā 8 novadi, kā tur varēs to visu salikt kopā? Tas šobrīd tiek absolūti ignorēts,” uzsvēra politiķis.

Foto: F64


1,337 skatījumi

Un Tavas domas par šo?