Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Meroni tik viegli neatteiksies no arestētās mantas glabātāja statusa

Meroni turpinās būt Lemberga lietas arestētas mantas glabātājs?

Kamēr bijušais Šveices advokāts Rūdolfs Meroni nav iepazinies ar tiesas lēmumu, viņš var teikt, ka viņš ir arestētās mantas glabātājs, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Kā zināms, Rīgas apgabaltiesas kolēģija t.s. Lemberga krimināllietā augusta beigās nolēma atņemt arestēto mantu Meroni un nodot to Iekšlietu ministrijas pārvaldībā esošajai Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

Ventspils mērs gan norāda, ka Meroni tik viegli neatteiksies no arestētās mantas glabātāja statusa. Par to liecinot arī Meroni paziņojums, kurā viņš norāda, ka nav informēts, ka pret viņu ierosināts kriminālprocess par iespējamiem pārkāpumiem Lemberga mantas glabāšanā, un pilnībā noliedz, ka būtu pieļāvis jebkādus likumpārkāpumus.

“Kā jau es to prognozēju, Latvijas valsts savu uzticības personu neatradīs. Kopš tiesas lēmuma ir pagājis mēnesis un persona, kurai bija uzticēts glabāt arestēto mantu Latvijas valsts vārdā un uzdevumā, mēneša laikā nav atradusies,” sacīja Lembergs.

Viņaprāt, Meroni pie sava statusa turēsies līdz pēdējam elpas vilcienam. “Kamēr viņš nav saņēmis tiesas lēmumu, viņš ar to nav iepazinies un, kamēr viņš ar to nav iepazinies, tikmēr viņš ir šajā statusā un var teikt, ka viņš ir arestētās mantas glabātājs,” norādīja Lembergs.

Tāpat Meroni, lai arī iepriekš to noliedzis, tagad ar šo paziņojumu ir atzinis, ka viņš caur korporatīvo struktūru vēl aizvien kontrolē uzņēmumus, kuros atrodas arestētā manta. Attiecīgi Meroni nevarot tikt atcelts no amatiem, piemēram, AS “Kālija Parks”, AS “Ventspils Tirdzniecības osta” un AS “Baltic Coal Terminal” bez abpusējas piekrišanas. “Kāpēc viņš tā var darīt? Jo ārzemēs esošie aktīvi nav arestēti. Vispirms tos ir jāarestē!” uzsvēra politiķis.

Viņš skaidroja, ka prokurora lēmums par aresta uzlikšanu mantai 2007. gadā pieņemts Latvijā. Lai šis lēmums stātos spēkā ārzemēs, pamatojoties uz Latvijas prokurora lūgumu, attiecīgās valsts kompetentai valsts iestādei vai amatpersonai bija jāpieņem lēmums, ka Latvijā pieņemtais lēmums par mantas arestu stājas spēkā attiecīgajā valstī. Šo pienākumu ne Latvijas Ģenerālprokuratūra, ne tiesa nav izpildījusi līdz pat šim brīdim.

Pēc Lemberga sacītā, šī 13 gadus tiesiski absolūti nenormālā situācija varēja pastāvēt tikai tāpēc, ka Meroni nelikumīgās darbības piesedza Ģenerālprokuratūra.

Foto: F64


1,055 skatījumi

Un Tavas domas par šo?