Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Nodokļu reformas dēļ situācija sporta nozarē turpina pasliktināties

Nodokļu reforma ietekmē arī sporta nozares attīstību un sportistu sniegumu!

Situācija Latvijas sporta nozarē ir sasniegusi kritisku robežu – pēc nodokļu reformas ieviešanas sporta nozare ir piedzīvojusi dramatisku ziedojumu samazināšanos. Ventspils mērs Aivars Lembergs neizslēdz, ka esošās izmaiņas sponsorēšanas nosacījumos jau tuvākajā nākotnē ietekmēs arī sporta nozares attīstību un sportistu sniegumu.

“Saistībā ar neveiksmīgo nodokļu reformu šobrīd visi sporta klubi Latvijā, un arī Ventspilī, jūt ļoti negatīvu ietekmi uz sporta finansējumu no sponsoru puses,” norādīja Lembergs.

Viņš informēja, ka atsevišķas sporta organizācijas jau lūgušas Ventspils pašvaldību kompensēt ziedojumu kritumu. Piemēram, nesen Ventspils pilsētas dome pieņēmusi lēmumu par papildu finansējuma piešķiršanu bērnu un jauniešu hokeja klubam “Venta 2002”. “To jūt arī basketbola klubs,” piebilda politiķis.

Situācija sporta nozarē pasliktinājusies saistībā ar to, ka ir mainījušies sponsorēšanas nosacījumi. Pēc politiķa sacītā, tie ir kļuvuši daudz neizdevīgāki, līdz ar to samazinās sponsorētāju skaits. “Līdz ar to ir skaidrs, ka komandas kopumā kļūs vājākas,” atzina Ventspils mērs, norādot, ka arī pašvaldības nevarēs pilnībā aizstāt privāto finansējumu.

Viņa rīcībā esošie provizoriskie dati liecina, ka ziedojumi nevalstiskajam sektoram samazinājušies vairāk nekā uz pusi. Jau iepriekš Lembergs izteicies, ka “dāvana Latvijas simtgadei”, kā nodokļu reformu dēvēja Finanšu ministrija, izvērsusies par milzu triecienu sportam.

Kā zināms, pērn Latvijā spēkā stājās nodokļu reforma, kas mainīja arī ziedošanas kārtību sabiedriskā labuma organizācijām. Ja līdz šim uzņēmumi pēc ziedojumiem sporta, kultūras, labdarības organizācijām saņēma Uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi, tagad viņiem reālākā iespēja ziedot ir no savas gada peļņas. Jau iepriekš tika prognozēts, ka tas samazinās ziedojumu apmērus.

Foto: F64


1,182 skatījumi

Un Tavas domas par šo?