Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Notiekošais ap arestēto mantu un Meroni apliecina, ka man kārtējo reizi bija taisnība

Meroni nemaz tik viegli netiks atcelts no arestētās mantas uzraudzības!

Tas jau bija gaidāms, ka bijušais Šveices advokāts Rūdolfs Meroni tik viegli neatteiksies no arestētās mantas glabātāja statusa, žurnālistiem norādīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Kā zināms, Meroni, kurš augustā tika atcelts no Lemberga kriminālprocesā arestētās mantas glabāšanas, paziņojis, ka nav informēts, ka pret viņu ierosināts kriminālprocess par iespējamiem pārkāpumiem Lemberga mantas glabāšanā, un pilnībā noliedz, ka būtu pieļāvis jebkādus likumpārkāpumus.

Komentējot Meroni paziņojumu, Lembergs atgādināja, ka jau sākotnēji bija paudis viedokli, ka Latvijas valsts Meroni neatradīs un tiesas lēmums netiks izpildīts: “Kā jau es to prognozēju, Latvijas valsts savu uzticības personu neatradīs. Kopš tiesas lēmuma ir pagājis mēnesis un persona, kurai bija uzticēts glabāt arestēto mantu Latvijas valsts vārdā un uzdevumā, mēneša laikā nav atradusies. Tas ir tāpat, ja jūs esat pieņēmuši darbā sargu un viņa nav – viņš nepilda savus pienākumus un jūs nevarat viņu atrast.”

Tāpat Meroni esot pieļāvis pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesas lēmumu, ar kuru viņš atcelts no Lemberga arestētās mantas glabāšanas: “Tādēļ viņš turēsies pie sava statusa līdz pēdējam elpas vilcienam. Kamēr viņš nav saņēmis tiesas lēmumu, viņš ar to nav iepazinies un, kamēr viņš ar to nav iepazinies, tikmēr viņš ir šajā statusā un var teikt, ka viņš ir arestētās mantas glabātājs.”

Lembergs norādīja arī uz to, ka pats Meroni, lai arī iepriekš to noliedzis, tagad ar šo paziņojumu ir atzinis, ka viņš caur korporatīvo struktūru vēl aizvien kontrolē uzņēmumus, kuros atrodas arestētā manta. Attiecīgi Meroni nevarot tikt atcelts no amatiem, piemēram, AS “Kālija Parks”, AS “Ventspils Tirdzniecības osta” un AS “Baltic Coal Terminal” bez abpusējas piekrišanas. “Kāpēc viņš tā var darīt? Jo ārzemēs esošie aktīvi nav arestēti. Vispirms tos ir jāarestē!” uzsvēra politiķis.

Viņš skaidroja, ka prokurora lēmums par aresta uzlikšanu mantai 2007. gadā pieņemts Latvijā. Lai šis lēmums stātos spēkā ārzemēs, pamatojoties uz Latvijas prokurora lūgumu, attiecīgās valsts kompetentai valsts iestādei vai amatpersonai bija jāpieņem lēmums, ka Latvijā pieņemtais lēmums par mantas arestu stājas spēkā attiecīgajā valstī. Šo pienākumu ne Latvijas Ģenerālprokuratūra, ne tiesa nav izpildījusi līdz pat šim brīdim.

Viņš rezumēja, ka šī 13 gadus tiesiski absolūti nenormālā situācija varēja pastāvēt tikai tāpēc, ka Meroni nelikumīgās darbības piesedza Ģenerālprokuratūra.

“Kā jau es teicu, ka spēle starp kaķi un peli turpināsies, kur kaķis būs Meroni, bet pele Latvijas valdība. Ir pagājis mēnesis un notiekošais apliecina, ka Lembergam ir 100% taisnība, un kāpēc tā? Par to lasiet grāmatā “Zagļi Lemberga kurpēs” – tur ir aprakstīta visa shēma un blēdība, ko organizēja Ģenerālprokuratūra prokurora Mežsarga un vēlāk prokurora Jura Jurisa personā,” sacīja Lembergs.

Foto: F64


1,167 skatījumi

Un Tavas domas par šo?