Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: OIK ieviešana bija nelikumīga

OIK ieviesēji jāsauc pie atbildības!

Obligātās iepirkuma komponentes (OIK) ieviešana bija nelikumīga – tie, kas pārkāpuši normatīvos aktus, jāsauc pie atbildības, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Pēc viņa sacītā, ņemot vērā, ka OIK tika ieviests, nesaskaņojot to ar Eiropas Komisiju (EK), OIK ieviešana ir nelikumīga. “Līdz ar to ir ļoti viegli viņu atcelt, nemaksāt un viss. Bet tie, kas ir pārkāpuši normatīvos aktus, ir jāsauc pie atbildības,” norādīja Lembergs.

Tas gan esot maz ticams, jo, pēc politiķa sacītā, tie, kas patlaban veido valdību, ir bijuši OIK celmlauži. Pēc Lemberga sacītā, gan Kariņš, gan “Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars un vesela virkne citu tagadējās valdības locekļu ir bijuši ļoti aktīvi OIK atļauju dalītāji.

“Visi tie, kas saka, ka OIK atcels, tie blefo. Kāpēc neatcels? Jo tā ir liela nauda un viens no šiem valdības uzdevumiem ir neatcelt obligāto iepirkuma komponenti. Viņi tur nosauks savādāk, noslēps, bet OIK atcelta netiks,” žurnālistiem uzsvēra politiķis. Pēc Lemberga sacītā, OIK naudu iegūst biznesmeņi, kas, lai saglabātu šo sistēmu, ir gatavi samaksāt pat 10% no iegūtā.

Viņš atgādināja, ka Saeima vienbalsīgi pieņēma lēmumu no šā gada 31. marta atcelt OIK, bet to, acīmredzams, nepilda. “Ja atveram Satversmi, kam pieder vara? Mēs esam parlamentāra republika. Ja valdība neizpilda parlamenta lēmumu, tad valdību ir jāatlaiž, jo tas ir pretrunā ar Satversmi. Jo Kariņa valdība ir pārkāpusi Satversmi – galveno likumu,” norādīja politiķis.

Kā zināms, Saeima iepriekš uzdeva Ekonomikas ministrijai (EM) izvērtēt iespējas atcelt OIK no šā gada 31. marta, tomēr, pamatojoties uz ministrijas sniegto informāciju, ka OIK straujai atcelšanai būs smagas ekonomiskās sekas, valdība lēma nevirzīt priekšlikumu par OIK atcelšanu Saeimas noteiktajā termiņā.

Saistībā ar to šodien Saeima lemj par opozīcijas pieprasīto Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa demisiju.


1,517 skatījumi

Un Tavas domas par šo?