Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs par akcīzes nodokļa samazinājumu alkoholam: Tā ir krimināla valdības politika

Vai koalīcijas lēmums samazināt akcīzes nodokli alkoholam ir pretrunā ar partiju programmās ierakstīto?

Valdošās koalīcijas lēmums par 15% samazināt akcīzes nodokli stiprajam alkoholam ir pretrunā ar valdošās koalīcijas partiju programmās ierakstīto, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Lemberga ieskatā, alkohola akcīzes nodoklis demonstrē valsts attieksmi pret sabiedrību un ģimenēm, kurās pastāv alkoholisma problēma. “Ja valsts stimulē alkohola patēriņu, tad valsts stimulē dzērājus ģimenē, ģimeņu izjukšanu, klientu skaitu palielināšanos krīzes centros, vardarbības pieaugumu ģimenē, un te rodas jautājums – par ko ir valsts? Pret ģimeni, pret bērniem, citiem vārdiem, pret valsts nākotni jeb valsts uz to lietu skatās, kā tikai saraust vairāk naudas?” komentēja Lembergs.

“Tā ir neloģiska, es pat teikšu, krimināla valdības politika, kas neiet kopā ne ar vienu no valdošajā koalīcijā esošo partiju programmām, jo nevienā programmā tām [partiju programmām] nav rakstīts – stimulēsim ģimeņu izjukšanu, stimulēsim vardarbību ģimenē, padarīsim nelaimīgus bērnus, veicināsim noziedzību, veiksim pasākumus tautas veselības pasliktināšanai – nevienā programmā tas nav rakstīts, bet praktiskie soļi ir tieši šajā virzienā,” uzsvēra Lembergs.

Pēc Lemberga domām, samazināt nodokļus alkoholam un vienlaicīgi runāt, ka jārisina demogrāfijas problēma – tās ir divas nesavienojamas lietas. Politiķis uzsvēra, ka tā vietā, lai samazinātu akcīzes nodokli stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem, valdībai vajadzētu padomāt par pievienotās vērtības nodokļa samazināšanu pamperiem un bērnu pārtikai.

“Ja gribēja samazināt kādu nodokli, tad, es domāju, varēja samazināt nodokļus pamperiem. Jūs zināt, cik maksā pamperi un cik viņus dienā vajag? Un cik maksā bērniem piena maisījums? Tas arī ir ļoti dārgs. Vispār viss bērniem ir dārgs,” norādīja Lembergs.

Kā zināms, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ceturtdien, 27. jūnijā, atbalstīja akcīzes nodokļa samazināšanu stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem no šī gada 1. augusta.

Akcīzes nodokli plānots samazināt par 15 procentiem, un likmi paredzēts noteikt 1564 eiro apmērā par 100 litriem absolūtā spirta. Patlaban likme ir 1840 eiro, bet no nākamā gada 1. marta par 100 litriem absolūtā spirta to plānots palielināt līdz 2025 eiro.

Budžeta komisija nolēma aicināt Saeimu akcīzes nodokļa likuma grozījumus galīgajā lasījumā skatīt tuvākajā Saeimas ārkārtas sesijas sēdē.


1,225 skatījumi

Un Tavas domas par šo?