Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs par kadastrālās vērtības celšanu: Bordāns laikam nav pamanījis, ka valstī ir krīze

Kadastrālo vērtību pieaugums nozīmē lielākus nekustamā īpašuma nodokļa maksājumus!

Covid-19 krīzes laikā būtiski celt kadastrālo vērtību nav pareizi, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Kā zināms, vairāki Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un citi opozīcijā esošie Saeimas deputāti rosina likumā noteikt, ka nekustamo īpašumu gaidāmās jaunās kadastrālās vērtības stājas spēkā gadu vēlāk – 2023. gadā. Arī Latvijas Īpašumu vērtētāju asociācija paziņojusi, ka jauno kadastrālo vērtību projektu, kas ir kļūdains, nepareizs pēc būtības, var radīt zaudējumus nekustamo īpašumu nozarei un tautsaimniecībai kopumā.

Lembergs norādīja, ka arī Ventspils pilsētas domes Finanšu komitejā šobrīd tiek gatavots jautājums par to, kā šis kadastrālās vērtības izskatās kopumā Latvijā un konkrēti Ventspilī.

“Tas nozīmē, ka nekustamā īpašuma kadastrālā vērtībā pieaugs trīs reizes. [..] Pēkšņi cilvēks pamostas, piemēram, no 2021. gada 1. janvāra dzīvoklis palicis trīs reizes vērtīgāks un viņam tas nodokļu maksājums līdz ar to arī ir trīs reizes lielāks. Vai tad nav laba dāvana Jaunajā gadā?” ironiski komentēja Lembergs.

“Tad viņi paņem un iesaldē [kadastrālo vērtību], un tad viņi atkal paņem un taisa salto mortale – tā nedrīkst darīt. Tas priekšlikums principā ir pareizs, bet par to būs liela šķēpu laušana,” pieļāva Lembergs.

Vienlaikus Lembergs pauda, ka runa ir nevis tikai par domes budžetu, bet arī ģimenes budžetu: “Viņam ir jābūt sabalansētam, it īpaši tagad, kad ir krīze. Tāda sajūta, ka Bordāns nav pamanījis, ka valstī ir Covid krīze. Uz kuras planētas viņš dzīvo? Un tagad trīs reizes celt kadastrālo vērtību – man liekas, ka tas nav pareizi,” uzsvēra Lembergs.

Viņš atgādināja, ka 2009. gadā līdzīgu gājienu jau veica Dombrovska valdība, kas ieviesa šādu nodokli. “Tā kā nekas jau diži jauns tas nav. Par šādiem sasniegumiem ekspremjers Valdis Dombrovskis uzrakstīja grāmatu, un visa sorosistiskā prese un valsts mediji taisīja dižu trallinājumu par to, cik viņš ir gudrs un tālredzīgs, tādēļ Bordāns droši vien uzrakstīs jaunu grāmatu, kā celt kadastrālo vērtību krīzes laikā. Izcili sasniegumi – es varētu mūs visus apsveikt ar tik gudru valdību, ja nebūtu tik skumji,” komentēja Lembergs.

Foto: F64


1,725 skatījumi

Un Tavas domas par šo?