Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs par LDz darbības rezultātiem: Kariņam un Linkaitam vajadzētu demisionēt

Atbildība par VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) sliktajiem darbības rezultātiem jāuzņemas premjera Krišjāna Kariņa (JV) valdībai, tostarp satiksmes ministram Tālim Linkaitam (JKP) un Valsts prezidentam Egilam Levitam, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Lembergs informēja, ka Ventspils pilsētas dome ir saņēmusi vēstuli no “Latvijas dzelzceļa”, kurā norādīts, ka uzņēmums turpinās cilvēku atlaišanu.

“”Latvijas dzelzceļš” turpina Kariņa, Bordāna un Linkaita dāvanu parādi, atlaižot cilvēkus no darba. Tā informācija ir tāda, ka papildus atlaidīs lielu skaitu darbinieku, tai skaitā arī Ventspilī,” norādīja Lembergs.

Viņš atgādināja, ka “Latvijas dzelzceļš” līdz 2020. gada beigām plāno pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar aptuveni 1500 darbiniekiem.

“Tas ir milzīgs Kariņa, Linkaita un Bordāna un Levita valdības sasniegums, ņemot vērā, ka “Latvijas dzelzceļš” pārvadāto kravu skaits sarucis uz pusi. Tas ir izcils rezultāts. Ar to es varu viņus apsveikt – tā turpināt,” ironiski komentēja Lembergs.

“Un tagad vēl atlaidīs turpat 400 cilvēkus. Es domāju, ka Kariņam un Linkaitam kopā ar Levitu vajadzētu demisionēt par šādiem “Latvijas dzelzceļa” darbības rezultātiem.

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs šogad pirmajos sešos mēnešos Latvijā samazinājies par 47,2% salīdzinājumā ar 2019. gada attiecīgo periodu un bija 11,563 miljoni tonnu, liecina Satiksmes ministrijas apkopotie dati.

Apkopotā informācija liecina, ka no starptautiskajiem dzelzceļa kravu pārvadājumiem tranzīta kravu apmērs bija 9,042 miljoni tonnu, kas ir samazinājums par 53,9% salīdzinājumā ar 2019. gada pirmajiem sešiem mēnešiem, importa kravu apmērs bija 1,701 miljoni tonnu, kas ir par 9,1% vairāk, bet eksporta kravu – 182 000 tonnu, kas ir pieaugums par 32,2%.

Foto: F64


958 skatījumi

Un Tavas domas par šo?