Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs par Šuplinskas demisiju: Skaidrs, ka valdošā koalīcija ziedos bērnu izglītību, lai saglabātu valdību

Pedagogu arodbiedrība varētu drīzumā prasīt Šuplinskas demisiju!

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) jau šonedēļ varētu prasīt izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) demisiju. Arodbiedrības ieskatā daudzas pārmaiņas nozarē apstiprinātas bez finansiālā seguma, bez konsultēšanās ar sociālajiem un sadarbības partneriem. Arī Ventspils mērs Aivars Lembergs neslēpj ka, viņaprāt, arodbiedrības pieprasītā ministres demisija ir pamatota, taču esot maz ticams, ka valdošā koalīcija to pieļaus.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība saistībā ar sasteigtajām un nekvalitatīvajām reformām izglītībā ir pieprasījusi skaidrojumus Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam, izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai, finanšu ministram Jānim Reiram, kā arī ministres pārstāvētājai Jaunajai konservatīvajai partijai. LIZDA ir aicinājusi valdības pārstāvjus 12. novembrī piedalīties LIZDA Padomes ārkārtas sēdē un sniegt atbildes uz izvirzītajām prasībām. Ja tās tiks noraidītas, nebūs kompromisu, LIZDA Padome lems par izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas demisijas pieprasīšanu.

“Daudzas nozares organizācijas nav apmierinātas par sadarbību ar nozares ministri Ilgu Šuplinsku. Tas nav tikai LIZDA viedoklis un problēmas sadarbībā nav tikai starp LIZDA un ministri. Dialogs ar steigu jāuzlabo, īpaši tagad Covid-19 izplatības laikā,” norādījusi LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Līdzīgu viedokli ne reizi vien paudis arī Ventspils mērs Aivars Lembergs, kurš, nesen izsakoties par šo tēmu, norādījis, ka “Šuplinska ir traģisks gadījums IZM vēsturē”.

“Es pat teiktu, ka Šuplinska ir histēriska, brīžiem traģikomiska, brīžiem klauniska – mētājas no viena stūra uz otru, pieņem un virza neizsvērtus un nepārdomātus lēmums. Traģisks gadījums Izglītības un zinātnes ministrijas vēsturē,” ass savos izteikumos bija Lembergs.

Pēc viņa sacītā, tik aprobežota un vāja ministre nekad nav bijusi: “Tā kā šī neapmierinātība, kāda ir arodbiedrībām un skolotājiem, ir pilnīgi pamatota.”

Vienlaikus, pēc viņa sacītā, ir maz ticams, ka ministre amatu atstās: “Skaidrs, ka valdošā koalīcija ziedos bērnu izglītību, lai saglabātu valdību. Jo bērnu izglītība viņiem ir daudz mazāk svarīga, nekā Kariņa valdība un valdošā koalīcija.”

Kā zināms, LIZDA izvirzījusi ministrei vairākas prasības, tai skaitā atvainoties nozarei par savu attieksmi un sniegt skaidrību par reformu īstenošanai paredzētajiem resursiem. Tāpat arodbiedrība uzsvērusi, ka reformas jāīsteno apspriežoties ar sociālajiem un sadarbības partneriem. Savukārt, ja normatīvajos aktos tiek izdarīti grozījumi ar mērķi samazināt Covid-19 izplatību, tad izmaiņas, kas skar izglītības un zinātnes nozari, ir jāsaskaņo ar sociālo partneri. Tāpat ir jākompensē izdevumi par attālinātajām mācībām un jāveic grozījumi noteiktos normatīvajos aktos, bet citos ir jāatsauc iesniegtie grozījumi.

LIZDA arī uzstāj, ka pilnveidotās darba slodzes un darba samaksas ieviešanai jānotiek no 2021. gada 1. septembra, jo IZM tās ieskatā ir pārkāpusi 2018. gadā panākto kompromisu par Ministru kabineta noteikumiem par kritērijiem un kārtību, kādā valsts piedalās vispārējās izglītības iestāžu pedagogu darba samaksas finansēšanā vidējās izglītības pakāpē.

Foto: F64


2,033 skatījumi

Un Tavas domas par šo?