Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Problēmas “Latvijas dzelzceļā” ir Kariņa un Linkaita politikas rezultāts

Pie tranzīta kraha vainojama pašreizejā valdība?

VAS “Latvijas dzelzceļa” koncerna apgrozījums būtiski samazinājās pēc tam, kad pie varas nāca Krišjāna Kariņa (JV) un Tāļa Linkaita (JKP) valdība, žurnālistiem uzsvēra Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

“Latvijas dzelzceļa” koncerna apgrozījums pērn bija 337,645 miljoni eiro, kas ir par 7,5% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt zaudējumi sasniedz 9,328 miljonus eiro pretēji 14,408 miljonu eiro peļņai gadu iepriekš, liecina “Firmas.lv” informācija.

“Kamēr Linkaits nebija satiksmes ministrs un premjers nebija Kariņš, un nebija šis uzstādījums pārtraukt ekonomiskās attiecības transporta jomā ar Krieviju un Baltkrieviju, tikmēr dzelzceļa rezultāti tik tiešām bija labi,” komentēja Lembergs.

“14 miljonu eiro liela peļņa bija tad, kad pie varas nebija Kariņš un Linkaits. Pagājušogad, kad Kariņš ar Linkaiti bija pie varas, tad zaudējumi bija 9,3 miljoni eiro, tā kā tas ir loģisks rezultāts,” sacīja Lembergs, brīdinot, ka šogad būs vēl sliktāk.

“Tā kā viņi ar izciliem rezultātiem beigs savu premjerēšanu un ministrēšanu,” ironiski piebilda politiķis.

Kā zināms, pērn pa dzelzceļu tika pārvadāts 41,49 miljoni tonnu kravu, kas ir par 7,77 miljoniem tonnu jeb 15,8% mazāk nekā 2018. gadā.

Foto: F64


1,340 skatījumi

Un Tavas domas par šo?