Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Rungainis par reģionālo politiku kļūdaini spriež kā pēc biznesa mērauklas

Vai Rungainis uz Latviju skatās kā uz lielu akciju sabiedrību?

Investīciju baņķieris un korporatīvo finanšu uzņēmuma “Prudentia” dibinātājs Ģirts Rungainis uz Latviju skatās it kā uz lielu akciju sabiedrību ar vairākām filiālēm, komentējot Rungaiņa izteikumus žurnālistiem, sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Rungainis ir nekompetents. Viņš piepūš vaigus, rada tādu zinoša cilvēka iespaidu, bet viņš ir nekompetents un runā par lietām, kuras nezina,” baņķiera izteikumus par to, ka Lembergs parūpējies, lai Rīgai paredzētie līdzekļi tiktu pārdalīti Ventspilij, komentēja politiķis.

Pēc Ventspils mēra sacītā, Rīgas “nauda” jeb pilsētas domes budžeta ieņēmumi tik tiešām tiek pārdalīti, ieskaitot daļu no miljarda ienākumiem pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā. “Vēl šajā fondā no pilsētām maksā Jūrmala, un visus šos gadus ir maksājusi arī Ventspils. No Rungaiņa loģikas iznāk, ka Lembergs ir tas, kas ir izkārtojis, lai Ventspils pašvaldība katru gadu maksā finanšu izlīdzināšanās fondā. Pagājušajā gadā mēs maksājām 1 miljonu,” skaidroja Lembergs.

Lembergs norādīja, ka Daugavpils saņem 20 miljonus, Liepāja aptuveni 10 miljonus, Jelgava ap 8 miljoniem eiro. “Vārdu sakot, pārējās pilsētas saņem lielas summas, arī Ventspils novads saņem 2 miljonus eiro,” piebilda politiķis.

“Šogad mēs – Ventspils pilsēta – maksāsim 500 tūkstošus eiro. Ja tagad saliek Ventspils pilsētu un novadu kopā, viņi saņem 2 miljonus, mēs maksājam 500 tūkstošus. Kas sanāk? Pusotrs miljons. Tad Ventspils pilsēta būs kopā ar tiem, kas saņem pusotru miljonu, tai skaitā no Rīgas. Pieliekat Jūrmalai to rietumu galu, arī būs mīnusā. Tas, ka jūs saliksiet kopā Liepāju un tās 8 novadus, arī tas neradīs līdzekļu pieaugumu. Summa nemainās. Nekāds efekts tur nebūs,” uzsvēra Lembergs.

“Rungainis spriež tā, it kā Latvija būtu viena liela akcijas sabiedrība ar filiālēm pilsētās. Tā kā pasta nodaļām. Viņš piedāvā aizklapēt ciet Pilteni, Auci, Ventspili, Kuldīgu – ko tas nozīmē? Kur jūs vedīsiet tos cilvēkus? Ko jūs piedāvājat? Tā nav SIA, tās nav filiāles, tas nav Rimi veikalu tīkls, kur īpašnieks atver un aizver. Šīs Rungaiņa idejas nav nekas jauns. Latvijas PSR 60. gadu beigās praksē tika realizēta Rungaiņa piedāvātā politika – pārcelsim cilvēkus no viensētām uz ciemiem. Viensētas likvidēja. Rungainis piedāvā iet tālāk un saka – pārcelsim cilvēkus no viensētām, ciemiem un vietām ārpus Rīgas uz Rīgu. Jāsaprot, ka, pārceļot kaut kur pie miljona iedzīvotāju, viņiem kaut kur ir jādzīvo. Vai viņi visi dzīvos kā bēgļi?” Rungaiņa izteikumus, ka laukus pēc būtības jālikvidē, komentēja Lembergs.

“Viņš ar gudru seju runā absolūtas muļķības,” uzsvēra Lembergs, norādot, ka “runa taču ir par valsti un dzīviem cilvēkiem”.

Foto: F64


1,423 skatījumi

Un Tavas domas par šo?