Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Satversmes tiesa par novadu reformu, visticamāk, lems politiski

Vai Satversmes tiesa iet valdošās koalīcijas pavadā?

Administratīvi teritoriālā reforma (ATR) varētu būt tas gadījums, kad Satversmes tiesa lemj politiski, pieļāva Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

“Mēs [vēl pirms novadu reformas apstiprināšanas Saeimā] gatavojāmies apstrīdēt šī likuma atbilstību Satversmei, bet jāsaka, ka es neloloju ilūzijas attiecībā uz Satversmes tiesu. Šī Satversmes tiesa pēc sava sastāva ir ļoti pietuvināta valdošajai koalīcijai un vairāk skatās varai mutē. To pierāda arī Satversmes tiesas lēmums par Ikšķili. Tie formulējumi, kas tur ir – tā ir politiska lavierēšana,” pauda Lembergs.

“Tādēļ, ja kādas pašvaldības ir gatavojušās tiesāties, tad to, protams, vajag darīt, ja viņas to uzskata par vajadzīgu, bet es nedodu lielu varbūtību, ka tur kāds varētu Satversmes tiesā vinnēt pašreizējo valdību un pašreizējo valdošo koalīciju,” uzsvēra politiķis.

Pēc viņa sacītā, Satversmes tiesa šobrīd ir politiska: “Tur, kur ir iesaistītas politiskas nianses, tas lēmums vienmēr ir par labu valdošajai koalīcijai,” sacīja Lembergs.

Kā zināms, ar aicinājumu neizsludināt Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu 46 pašvaldības ar kopīgi parakstītu atklāto vēstuli ir vērsušās pie Valsts prezidenta Egila Levita.

Pēc pašvaldību pārstāvju sacītā, pieņemtais likums ir nekvalitatīvs, nepietiekami argumentēts un atbilstoši šim likumam paredzēts īstenot nedemokrātiski virzītu administratīvi teritoriālo reformu.

Foto: F64


956 skatījumi

Un Tavas domas par šo?