Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Situācija ar ostām un dzelzceļu atstās negatīvu iespaidu uz Ventspils pilsētas budžetu

Kā Ventspili ietekmēs ostu un dzelzceļa nedienas?

Janvāra beigās Ventspils pilsētas domes sēdē tika apstiprināts Ventspils pilsētas pašvaldības 2020. gada budžets. Ņemot vērā pārmaiņas ostu darbībā un nestabilo situāciju tranzīta nozarē, budžets sastādīts piesardzīgi, uzsver Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Ventspils pilsētas pašvaldības kopējie finanšu resursi 2020. gadā plānoti 85,1 milj.eiro apmērā. Pašvaldības kopējie izdevumi normatīvajos aktos noteikto funkciju nodrošināšanai, t.sk. iestāžu uzturēšanai, pilsētas labiekārtošanai un sociālo funkciju veikšanai, 2020. gadā paredzēti 76,8 milj.eiro apmērā. Tādējādi 2020.gada beigās paredzams naudas līdzekļu atlikums 8,4 milj.eiro apmērā.

“Mēs esam piesardzīgi. Mums ir lielas bažas, ka rīdzinieku vadītās ostas pārvaldes darbības rezultāts varētu būt negatīvs un iespaidot arī pašvaldību ieņēmumus, jo mēs saņemam 10% no ostu nodevām,” skaidroja Lembergs.

Pēc politiķa sacītā, jaunā Ventspils brīvostas valde, kura sastāv tikai no valsts ieceltiem valdes locekļiem, jau būtiski samazinājusi reklāmas finansējumu sportam – futbolam un basketbolam, kā arī vairākiem projektiem.

“Bija paredzēts atbalsts basketbolam, futbolam, muzejam un citiem projektiem. Pēc jaunā budžeta, ko pieņems tikai rīdzinieki, vairāk uz pusi samazinās finansējums sportam un kultūrai,” norādīja Lembergs.

Tāpat jaunā valde iecerējusi atteikties no cara laika ostas darbnīcām, kur bija iecerēts izveidot bērnu izglītības centru. “Viņiem Ventspils bērni, jaunieši un to izglītība neinteresē,” secināja Ventspils mērs.

Nelabvēlīgu iespaidu uz budžetu atstāšot arī situācija “Latvijas dzelzceļā”. “Viņiem ir caurums 41 miljons eiro. Cerams, ka viņi nebankrotēs. Jo šobrīd dzelzceļa darbība ir ļoti apgrūtināta un tas var negatīvi ietekmēt arī Ventspils dzelzceļa mezglu, ostas un terminālu darbu,” norādīja Lembergs.

Jāatzīmē, ka, ja valsts budžeta speciālā dotācija pašvaldībām būtu piešķirta likumā noteiktajā apmērā jeb 226,3 milj.eiro, Ventspils pilsētas pašvaldības budžeta ieņēmumi 2020. gadā pēc finanšu izlīdzināšanas būtu par 1,23 milj.eiro lielāki, nekā plānots šobrīd.

Foto: F64


1,247 skatījumi

Un Tavas domas par šo?