Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Taisīt milzīgu cilvēku masveida izbraukšanu no dzīvesvietas uz vakcinācijas vietu – tas ir nepareizi

Vakcinācijas kabinetu tīkls – nepietiekoši pieejams?

Valdība šobrīd nav nodrošinājusi pietiekami plašu vakcinācijas kabinetu tīklu, lai vakcinācija būtu pieejama plašam iedzīvotāju lokam, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Pēc Lemberga aprēķiniem, lai vakcinācijas saņemtu 8 mēnešu laikā, nepieciešams 261 vakcinācijas kabinets.

“Ņemot vērā, ka šobrīd ir gatavi tikai 36 kabineti, tad līdz tam ir ļoti tālu. Nekas sarežģīts jau tur nav. Tur vajag infrastruktūru, loģistiku. Ja tur vajadzīgi īpaši ledusskapji, kur glabāt vakcīnu, tad viņi ir jānopērk. Es nedomāju, ka tādi ledusskapji līdz -70 grādiem tā mētājas apkārt. Tā kā tas viss ir komplekss jautājums, un tas ir jāuzliek uz papīra,” sacīja politiķis.

Lemberga ieskatā, šis sagatavošanās darbs ir nokavēts – gan ar vakcīnu iegādi, gan ar kabinetu izvietojumu. Pēc viņa teiktā, attālumi no vakcinējamā un vakcinācijas vietas ir pārāk lieli.

“Tas pārklājums ir acīmredzami nepietiekams un parāda, ka šis darbs ir nokavēts – gan ar vakcīnu iegādi, gan ar kabineta izvietojumu. Droši vien, ka pareizāk ir, ja atbrauc pārvietojamā iekārta, bet par to šobrīd Latvija nav domājusi,” sacīja politiķis.

Tāpat viņš uzsvēra, ka mašīnā drīkst braukt vienas ģimenes locekļi un tur jābūt uzmanīgiem, lai neizplata Covid-19: “Nav problēma ventspilniekam nokļūt uz vakcinācijas vietu Ventspilī – tā ir rīdzinieku iedomāta problēma, bet, ja cilvēks dzīvo Kuldīgā, tad tā viņam ir problēma. Un, ir jādomā, kā valsts to iedomājas, lai cilvēki, pārvietojoties, nesaslimstu. Tagad taisīt milzīgu cilvēku masveida izbraukšanu no dzīvesvietas uz vakcinācijas vietu – tas ir nepareizi.”


1,276 skatījumi

Un Tavas domas par šo?