Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Tās prasības, kuras tiesa uzstāda advokātiem manā lietā, izpildīt nav iespējams

Vai tāda ir tiesiska valsts?

Ir gandrīz neiespējami atrast advokātu, kas varētu izpildīt manā tiesvedībā noteiktās prasības, intervijā radio Baltkom atzina Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot publiskajā telpā izskanējušās ziņas, ka viņš it kā būtu vilcinājies ar advokāta izvēli, Lembergs norādīja, ka ir grūti atrast advokātu, kas būtu gatavs uzņemties šādu apjomīgu lietu.

“Ja es mēnesi meklēju jaunu advokātu lietai, kas ilgst 20 gadus, kurā tiesas sēdes ir noteiktas četras reizes nedēļā šajā un nākamajā gadā, kurā ir 240 sējumu, 600 sēžu un kurā prokurori 13 mēnešus ir teikuši savu runu, tad sakiet, kā lai atrod advokātu, kas varētu uzņemties šo lietu? Turklāt man ir noteikts, ka es varu ņemt tikai tādu advokātu, kurš ir brīvs un nav aizņemts no pirmdienas līdz ceturtdienai šogad un nākamgad. Tātad, bezdarbnieks. Nu, es tādu neesmu atradis,” komentēja Lembergs.

Viņš atzina, ka viņa lietai izvēlēts valsts advokāts, taču arī šim advokātam šogad ir diezgan daudz aizņemtu dienu. “Tātad arī viņš šo prasību nevar izpildīt.

Tātad valsts pati arī neatrada. Viņš arī, izrādās, nav bezdarbnieks,” konstatēja politiķis.

“Tas, protams, ir pilnīgs absurds, bet tiesa ir paudusi savu pieeju, ka man ir tiesības nolīgt tikai tādu advokātu, kurš ir brīvs turpmāko pusotru gadu. Arī tiesas pieaicinātais valsts aizstāvis nav brīvs, līdz ar to sanāk, ka tās prasības, kuras ir uzstādījis Bordāns, Latvijas advokatūra izpildīt nevar,” uzsvēra Lembergs, neslēpjot, ka jūt Bordāna centienus iejaukties viņa tiesvedības procesā.

Vaicāts, vai Bordānam nevajadzētu aizstāvēt advokātu darbu specifiku, Lembergs pauda, ka gan Bordānam, gan Strīķei un Jurašam vairāk piestāv Iekšlietu Tautas komisariāts (NKVD). “Tas ir jaunais neoboļševisms, tikai mauzeru vietā ir kaut kas cits,” ass savos izteikumos bija Lembergs.

“Viņi vēlas visu atrisināt bez advokāta, ātri nolemt. Vainīgs, pagrabā, “blaukš” un tā nākamais, nākamais un nākamais…Tā ir tiesiska valsts viņu skatījumā. Un pirmais solis ir atņemt man iespēju aizstāvēties,” norādīja Ventspils mērs.

Foto: F64


1,085 skatījumi

Un Tavas domas par šo?