Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: To neviens pasaulē nevar aptvert, ka valsts uzliek sankcijas pati savai ostai

Kļuvis zināms, ka Ventspils brīvostas pārvalde varēs saņemt 15,3 miljonu eiro valsts aizdevumu ostas tālākai attīstībai. Ventspils mērs Aivars Lembergs norāda – sanāk, ka nodokļu maksātāji būs spiesti maksāt par neveiksmīgo saimniecisko darbību, kādu ir realizējis satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP), tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) un premjers Krišjānis Kariņs (JV).

“Lai glābtu Ventspils brīvostas pārvaldi no bankrota, tagad nodokļu maksātāji maksās 15 miljonus par neveiksmīgo saimniecisko darbību, kādu ir realizējis Kristovskis, Linkaits, Bordāns, Kariņs un Ventspils brīvosta,” uzsvēra Lembergs.

Tai skaitā nodokļu maksātāji maksāšot arī par to, ka Latvijas valdība ir lūgusi ASV Finanšu ministrijas ierēdnim, lai tiek uzliktas sankcijas valsts iestādei.

“To pasaulē neviens nevar aptvert, kā tas var būt. Jūs to varat iedomāties, ka ASV valdība vēršas pie Latvijas valdības, lai Finanšu ministrijas ierēdnis uzliek sankcijas Hjūstonas ostai? Jūs varat tādu situāciju iedomāties? Un amerikāņi to pildīs? Jūs varat to iedomāties?” savu sašutumu neslēpa Lembergs.

“Bet mēs dzīvojam laikā, kad tā var būt – gaidām vēl sankcijas pret kādu no valsts struktūrām,” ironiski piebilda politiķis.

Kā zināms, ASV Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC), iespējams, pēc Latvijas valdības lūguma, decembra sākumā noteica sankcijas pret Ventspils brīvostas pārvaldi. Vēlāk brīvosta no sankciju saraksta gan izņemta, taču tās pārvaldība turpmāk uzticēta tikai valdības deleģētiem pārstāvjiem, no brīvostas izslēdzot pašvaldības pārstāvjus, kas, kā tiek apgalvots, mazinājis investoru interesi un uzticību.

Foto: F64


1,852 skatījumi

Un Tavas domas par šo?