Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Valdība bieži vien dara to, kas tai vispār nav jādara

Valdība nodarbojas ar lietām, kuras uz to nemaz neattiecas, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs, par piemēru minot valdības attieksmi pret pašvaldībām un to pienākumiem.

Pēc politiķa sacītā, kamēr pašvaldības visā Latvijā risina infrastruktūras plānošanas un attīstības jautājumus, Rīgas pašvaldības vietā to visu izdara valdība, turklāt par valsts naudu.

Kā piemēru viņš minēja to, ka Kultūras ministrija nodarbojas ar potenciālās Rīgas koncertzāles atrašanās vietas un projekta sabiedriskās apspriešanas gaitu. “Tāda attieksme valdībai ir tikai pret Rīgu. Tādām pašvaldībām kā Cēsis, Rēzekne, Daugavpils, Liepāja un Ventspils pašām ar to ir jātiek galā. Tad sanāk, ka Rīgas pašvaldība ir tik vāja, nabadzīga, neliela un nekompetenta, ka viņai to jautājumu nav jārisina?” jautāja Lembergs, skaidrojot, ka šāda valdības nevienlīdzīga pieeja novērojama ne tikai koncertzāles jautājumā.

“Rīgas pašvaldībai tādi kultūras, sporta un būtībā jebkuri infrastruktūras objekti nav jārisina. To dara valdība par valsts līdzekļiem,” uzsvēra politiķis, skaidrojot, ka Rīgas koncertzāle arī automātiski iegūst Nacionālās koncertzāles statusu, kamēr citas koncertzāles uz to nemaz nevar pretendēt.

“Kur ir tas kuriozs? Katrai pilsētai tiek izstrādāts teritoriālais plānojums. Katrā plānojumā ir zonējums. Un zonējumā ir iezīmētas sabiedriskās ēkas. Tai zonējumā jābūt paredzētam rezervētām teritorijām sabiedrisko ēku būvniecībai, tostarp bibliotēkām, koncertzālēm, stadioniem utt. Notiek sabiedriskā apspriešana un tad vērtē, cik izdevīga ir tā vieta utt. [..] Tas, kas grib realizēt projektu to dara, nevis valdība staigā un meklē vietu koncertzālei,” komentēja Lembergs.

“Viņiem ir tāda sajūta, ka viņi ir rīdzinieki. Rīgas dome saliek kājas uz galda un vispār var neko nedarīt. [..] Pat trolejbusa pieturu būvē par valsts naudu. Mašīnas tur ir kur nolikt? Nav. Jo valdība nodarbojas ar lietām, kuras uz to neattiecas,” uzsvēra Lembergs, piebilstot, ka tas tiek darīts, neraugoties uz to, ka tas ir vietējo pašvaldību jautājums.


1,465 skatījumi

Un Tavas domas par šo?