Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Valdībai nav rīcības plāna, lai glābtu Latvijas ekonomiku

Kā Latvijas valdība glābs ekonomisko situāciju valstī?

Saistībā ar ārkārtējo situāciju valstī, iekšzemes kopprodukts (IKP) samazināsies vairāk, nekā tiek solīts. Līdz ar to Latvijas valdībai pie tautsaimniecības atbalsta pasākumiem ir jāsāk strādāt nekavējoties, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Runājot par tautsaimniecības pasākumiem, kas būtu jāveic, tad aprēķins ir gana vienkāršs. Jautājums tāds – par cik IKP samazināsies? Te saka 5%, es domāju, ka būs vairāk nekā 5%,” norādīja Lembergs.

“Ja ir 10%, tad tas ir mīnuss trīs miljardi eiro. Ekonomikā jāiešpricē 3 miljardi eiro, nevis 1 miljards, par kuru runā Kariņš. Ja 20% samazinājums, tad ekonomikā jādod iekšā kādi 6 miljardi eiro,” gaidāmo rīcību ieskicēja politiķis.

“Tā kā Latvijas valdībai šajā jautājumā ir ļoti aktīvi jāstrādā. Un tas ir jādara tagad uzreiz, neko negaidot, bet viņiem vispār nav nekāda rīcības plāna,” uzsvēra Lembergs.

Tāpat politiķis uzsvēra, ka šī nauda ir jāiegulda gudri, lai pēc iespējas mazāk uzņēmumu Latvijā pārtrauktu darbību. “Nav vienkārša situācija, bet atlaistie cilvēki izklīdīs, un brīdī, kad varēs atjaunot darbību – nebūs kur pieredzējušos ņemt,” piebilda Lembergs.

Kā zināms, finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) paziņojis, ka valsts plānotais atbalsts “Covid-19” radītās krīzes mazināšanai no sākotnēji plānotā viena miljarda eiro nu jau ir sasniedzis nedaudz virs diviem miljardiem eiro.

Valdībā atbalstītais priekšlikums par dīkstāves pabalstu krīzes visvairāk skarto uzņēmumu darbiniekiem valstij izmaksās no 60 miljoniem eiro līdz pat 200 miljoniem eiro, ja tiks pieņemts lēmums paplašināt atbalstāmo nozaru loku.

Valdība arī atbalstīja priekšlikumu atjaunot “Altum” garantiju programmu.

Foto: F64


1,416 skatījumi

Un Tavas domas par šo?