Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: VARAM piedāvātā novadu reforma nav saprātīga

Aicina apturēt VARAM novadu reformas modeļa īstenošanu!

Izstrādājot administratīvi teritoriālo reformu, uz pilsētām jāskatās globāli – pilsēta nesākas un nebeidzas ar administratīvo robežu, intervijā RīgaTV24 sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka par nekādu administratīvi teritoriālo reformu nevar būt ne runas. “Ir runa tikai par pašvaldību robežu grozīšanu. Robežu grozīšana un administratīvi teritoriālā reforma – tie ir absolūti dažādi jēdzieni,” norādīja Lembergs.

Pēc viņa sacītā, šobrīd tiek piedāvāts likvidēt republikas pilsētas un paliek tikai divas pilsētas – Rīga un Jūrmala. “Dokumentā ”Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģija 2030” Rīga ir definēta nevis kā Latvijas Republikas pilsēta, bet kā Eiropas metropole. Savukārt Ventspils, Liepāja un Daugavpils definētas kā Baltijas jūras reģiona pilsētas, nevis kā Latvijas nacionālā mēroga pilsētas. Šis arī tiek noņemts, un mēs kļūstam par novadu centriem. Tikpat nozīmīgiem kā Auce, Zilupe utt. Un visbeidzot attīstības centrs jaunajā variantā ir arī Ulbroka, kurā dzīvo 3 tūkstoši iedzīvotāju un kurai līdz Rīgas robežai ir pusotrs kilometrs, un tas ir attīstības centrs. Cik es saprotu, Rīga ir pie Ulbrokas. Un jūs man sakāt, ka tā ir saprātīga reforma?” komentēja Lembergs.

Runājot par to, kāpēc, viņaprāt, Ventspils pilsētu nevajadzētu apvienot ar novadu, Lembergs norādīja, ka “Ventspils novads ir vismazāk apdzīvotais Latvijā un cilvēki, kas dzīvo mazapdzīvotā teritorijā, prasa īpašu pieeju un uzmanību, un par viņu vajadzībām vislabāk var lemt attiecīgā novada pašvaldība – tie cilvēki, kas tur paši dzīvo, vislabāk saprot šo vajadzību.”

Turpinot komentēt, kāpēc novadu reformas piedāvājums ir absurds, Lembergs norādīja, ka 60% no Salaspils iedzīvotājiem strādā Rīgā, līdz ar to tad būtu loģiskāk Salaspili pievienot Rīgai.

“Ventspils pilsētas robežas nebeidzas ar Ventspils pilsētu un arī ar novada robežu, un arī ne Latvijas, līdz ar to tam skatījumam jābūt globālam. Mēs nevaram uztvert, ka pilsēta sākas un beidzas ar attiecīgo administratīvo robežu. Tas tā nav,” izteicās Lembergs.

Kā zināms, četru novadu – Jelgavas, Daugavpils, Ventspils un Rēzeknes – domes deputāti balsojuši par atbalstu publiskas vēstules nosūtīšanai gan Valsts Prezidentam Egilam Levitam, Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam, gan Latvijas Pašvaldību savienībai, Latvijas Zinātņu akadēmijas HSZN konsīlijam un LR Saeimai ar aicinājumu apturēt teritoriālās reformas virzību pašreizējā Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas izstrādātajā izpildījumā.

Foto: F64


1,036 skatījumi

Un Tavas domas par šo?