Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Ventspils brīvostas pārveidošana par kapitālsabiedrību būtiski negatīvi ietekmēs Ventspils attīstību

Ventspils brīvostas pārveidošanai par kapitālsabiedrību nav pamatojuma!

Ventspils brīvostas pārvaldes pārveidošana par kapitālsabiedrību ir nepamatojama un tam var būt smagas sociālekonomiskās sekas, žurnālistiem norādīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

“Pirms nedēļas parādījās teksts, ko tad tur sacerējuši darīt ar Ventspils brīvostas pārvaldi Linkaits, Bordāns, Kariņš un kompānija. Bija paredzēts, ka šo likumprojektu skatīs Valsts sekretāru sanāksmē, bet to noņēma no dienaskārtības un nu jau ir parādījies jauns teksts, kur faktiski ir paredzēts, ka brīvostas pārvalde deviņu mēnešu laikā tiek likvidēta un darbojas tikai kā valsts kapitālsabiedrība, kas ir komerciāla struktūra un kurai ir pilnīgi savādāki mērķis kā brīvostas pārvaldei,” uzsvēra Lembergs.

“Vispār jau bija jābūt informatīvajam ziņojumam, kas pamato nepieciešamību mainīt brīvostas pārvaldības formu – šāds informatīvs ziņojums nav,” uzsvēra Lembergs.

Viņš norādīja, ka pagājušajā rudenī Satiksmes ministrija Linkaita personā izsludināja iepirkumu, lai kāds konsultants sagatavotu argumentus, kāpēc pāriet no iestādes uz kapitālsabiedrību ir izdevīgi. “Tas konkurss beidzās ar neko, jo neviens pasaulē šādu pamatojumu uztaisīt nevar. Līdz ar to nauda palika Linkaita kabatā, bet arī pamatojuma nav. To pamatot nav iespējams. Protams, var teikt saukļus, bet saukļi jau nav argumenti,” sacīja politiķis.

“Mēs uzmanīgi sekojam līdzi notikumiem un zinām, ka nākamo trešdien ir Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes sēde, kurā būs diskusija par šo jautājumu, taču diskutēt jēga ir tikai tad, ja ir anotācija. Tādas nav. Jā, ir teksts, bet vakar bija viens teksts, šodien jau cits. Galvenais ir jābūt pamatojumam,” uzsvēra Lembergs.

Vienlaikus viņš pauda pārliecību, ka pāreja no iestāde uz kapitālsabiedrību ir absolūti neizdevīga, it īpaši Ventspilī, kā arī Liepājā.

“Tas būtiski un ļoti negatīvi ietekmēs Ventspils pilsētas attīstību un ventspilnieku sociālekonomisko stāvokli. Šim piedāvājumam, ko piedāvā Linkaits, Bordāns un Kariņš, ir tikai viens mērķis – maksimāli ieriebt Latvijai un Ventspilij, un padarīt Ventspils ostu par nekonkurētspējīgu un tas diemžēl tieši atsauksies uz ventspilnieku dzīves līmeni. Šobrīd, diemžēl, es to ietekmēt nekādi nevaru, jo valdība ir tāda, kāda tā ir,” uzsvēra Lembergs.

“Mēs gribam, lai visi būtu pārtikuši, bet viņi grib, lai visi būtu nabagi,” piebilda politiķis.

Kā zināms, decembra beigās tika reģistrēta valstij piederošā AS “Ventas osta. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits iepriekš norādījis, ka lēmums par “Ventas osta” dibināšanu ir solis virzienā uz jaunu ostu pārvaldības modeli.

Foto: F64


1,292 skatījumi

Un Tavas domas par šo?