Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Ventspils opozicionāru mērķis ir kavēt domes darbu

Ko Ventspils pilsētas domes opozīcija ar tiesvedību cenšas panākt?

Ventspils pilsētas domes opozīcija ar tiesvedību par proporcionalitātes neievērošanu domes komisijās un padomēs cenšas paralizēt domes darbību, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot administratīvā rajona tiesā pieņemto lēmumu izbeigt tiesvedību administratīvajā lietā, kas ierosināta pēc Ventspils domes opozicionāru pieteikuma par proporcionalitātes neievērošanu domes komisijās un padomēs, Lembergs norādīja, ka tiesas lēmums bija loģisks.

Viņš skaidroja, ka domei, atbilstoši likumam, obligāti ir jāveido komitejas. Tāpat viņš norādīja, ka katram deputātam ir jābūt kādas komitejas loceklim, un likums nosaka, ka komitejas sastāvā jābūt ievērotam proporcionalitātes principam. “Pa cik mums no trīspadsmit deputātiem četri ir no opozīcijas, bet deviņi no pozīcijas, tad viegli varat izrēķināt, kāda ir šī procentuālā attiecība,” norādīja Ventspils mērs, piebilstot, ka tas vienmēr ir ticis ievērots.

“Cita lieta ir, ja viņi negrib tur strādāt, taisa teātri un nosit laiku,” piebilda Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka likums nosaka to, ka var veidot komisijas, padomes, darba grupas, bet likums nenosaka to, ka tur būtu jābūt tikai deputātiem. “Tur ir pārstāvēti ventspilnieki, neatkarīgi no tā, vai viņi ir kādā politiskajā partijā vai nav, vai ir kāda sabiedriskajā organizācijā vai nav. Lielākai daļai mēs nemaz nezinām politisko piederību, un, atklāti sakot, mums tas arī neinteresē, jo komisijas darba grupas netiek veidotas pēc politiskās pārstāvības principa – tajās darbojas ventspilnieki,” norādīja Lembergs, skaidrojot, ka līdz ar to, pieņemtais tiesas lēmums ir tiesisks un loģisks.

Pēc viņa sacītā, ja prasītu tikai politisko pārliecību, tad darba grupās varētu strādāt tikai deputāti. “Mums nav tādu tiesību prasīt, kurš ir kurā partijā,” piebilda politiķis.

“Opozīcijas mērķis ar šādu iesniegumu tiesā ir paralizēt komisiju darbu (…). Mums šobrīd komisijās darbojas gandrīz 202 ventspilnieki. Ja viņus atmet, tad paliek tikai trīspadsmit cilvēki. Līdz ar to, ka Kristovskis ir rīdzinieks, paliek tikai 12, un tad visu zina un visi saprot tie 12? Es uzskatu, ka nē. Labāk, lai ir pārstāvēti vairāk ventspilnieku. Ir domu dažādība un varam uzzināt pozīcijas, viedokļus un kompetences,” norādīja Lembergs.

Tajā pašā laikā viņš norādīja, Augstākā tiesa ir samērā politizēta, līdz ar to šajā lietā vēl varot būt sagaidāmi pārsteigumi.

Jau vēstīts, ka pieteicēji prasīja grozīt Ventspils pilsētas domes komisiju un padomju sastāvu un panākt par pienākumu uzlikt Ventspils domei tās komisijās, padomēs un darba grupās proporcionāli iekļaut arī opozīcijas deputātus.Deputāti uzskata, ka Ventspils dome apzināti ignorē opozīcijas deputātu tiesības būt pārstāvētiem tajās atbilstoši normatīvajos aktos paredzētajai kārtībai.

Tiesa atzinumā norādīts, ka normatīvie akti nenosaka konkrētus un juridiski pārbaudāmus kritērijus, kuri būtu jāievēro, pieņemot lēmumu par komisiju izveidi, kā rezultāta secināts, ka iepriekš minētais Ventspils pilsētas domes lēmums ir politisks lēmums, kas nav pakļauts administratīvās tiesas kontrolei.


1,139 skatījumi

Un Tavas domas par šo?