Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Ventspils panākumus valdība izliekas nemanām

Valdībai eksistē tikai Rīga?

Britu laikraksta “Financial Times” izdevuma “fDi Intelligence” publicētajā pētījumā “Brīvās ekonomiskās zonas 2019” izcelta arī Ventspils brīvosta – tā nosaukta par labāko vietu lielo nomnieku biznesa attīstībai pasaulē. Neraugoties uz vērienīgo panākumu, apsveikumi no valdības nav saņemti. Ventspils mēru Aivaru Lembergu gan tas nepārsteidz, jo, viņaprāt, valdība neredz tālāk par Rīgu.

Kā zināms, Ventspils brīvosta nosaukta par labāko vietu lielo nomnieku biznesa attīstībai pasaulē un otru labāko vietu mazo un vidējo komersantu biznesa attīstībai Eiropā. Ventspils brīvostai piešķirtas arī speciālbalvas – par eksporta veicināšanu, klāsteru attīstību, pārrobežu sadarbību, ražošanas paplašināšanos, infrastruktūras attīstību un atbalstu jaunuzņēmumiem.

“Tā kā Ventspils brīvosta izcili veic savas funkcijas. Tas tikai vēl vienu reizi pierāda, cik melīgi un politiski motivēti ir valdošās koalīcijas izteikumi, ka Ventspils brīvā ekonomiskā joma ir dižā atpalicībā un vajag tās pārveidot par kapitālsabiedrībām un privatizēt,” uzsvēra Lembergs.

Vaicāts, vai no valdības jau saņemta atzinība par šādiem panākumiem, Lembergs pajokoja, ka “no valsts saņemsim apsveikumus vien tikai tad, ja Ventspils būs nogrimusi Baltijas jūrā”.

Viņš atzina, ka Ventspils pilsēta par saviem panākumiem nekad vēl nav saņēmusi apsveikumu no valdības puses. “Vai tā būtu atjaunotā Livonijas pils, ekonomiskā attīstība vai koncertzāle,” skaidroja Lembergs, norādot, ka valdības attieksme nav tik daudz vērsta pret Ventspili kā slēpjas apstāklī, ka lielākā uzmanība vienmēr tiek Rīgai.

“Ja tas būs Rīgā, tad būtu [apsveikums], bet ja tas nav Rīgā, tad tas nav svarīgi. Jo, ja ir ārpus Rīgas, tad tas ir ārpus Latvijas telpas,” valdības attieksmi raksturoja Lembergs.

“Bet tik provinciāla pieeja mums nebūt nav vajadzīga. Mēs par to neskumstam,” pasmaidīja politiķis.

Foto: F64


1,277 skatījumi

Un Tavas domas par šo?