Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

LIZDA vadītāja: Nevar atņemt bērniem brīvpusdienas, lai pedagogiem paaugstinātu atalgojumu

Vai IZM vēlas celt skolotāju algas uz bērnu brīvpusdienu rēķina?

Nav pieļaujams, ka pedagogu atalgojums tiek paaugstināts uz bērnu “pusdienu rēķina”. Tā ir nepieņemama pretnostatīšana, šorīt intervijā LTV “Rīta panorāmai” sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.

“Nav pieļaujama pretnostatīšana, ka bērniem ir apdraudēta ēdināšanas nodrošināšana, lai naudu paredzētu pedagogu darba samaksas paaugstināšanai. Ēdināšana un pedagogu darba cienīgs atlagojums ir jānodrošina. No kādiem avotiem, to jārisina politikas veidotājiem,” komentēja Vanaga.

“Vienošanās starp pašvaldībām un lēmējvaru ir viņu komunikācijas ietvarā, bet LIZDA nekādā ziņā nevēlas, atņemt bērniem brīvpusdienas, lai pedagogiem paaugstinātu atalgojumu,” piebilda LIZDA vadītāja.

Pēc viņa sacītā, arī skolotājus satrauc pašreizējā situācija, kurā nav skaidrības par algu nākamgad. Šogad ir nodrošināts finansējums skolotāju algu celšanai no 710 līdz 750 eiro par slodzi no 1. septembra, bet nav skaidrs, vai šāda alga būs arī nākamgad.

Kā zināms, turpinot darbu pie nākamā gada budžeta un vidēja termiņa budžeta prioritāšu izvirzīšanas, Izglītības un zinātnes ministrija rosinājusi tai neraksturīgo funkciju – dotāciju brīvpusdienu nodrošināšanai – nodot pašvaldībām.

Tādējādi brīvpusdienu nodrošināšanai paredzēto finansējumu gandrīz 20 miljonu apjomā 2020. gadā un turpmāk ik gadu varētu novirzīt IZM prioritāro pasākumu īstenošanai, tajā skaitā pedagogu algām.

Foto: Saeimas kanceleja


886 skatījumi

Un Tavas domas par šo?