Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Neveiksmīgais premjers Kučinskis mēģina dot padomus vēl arī Kariņam

Kučinskis – lielais padomdevējs?

Lai arī bijušais Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) nav uzskatāms par veiksmīgāko premjeru, kura laikā Latvija piedzīvojusi “ziedu laikus”, politiķis nav pakautrējies dod padomus arī Krišjāņa Kariņa (JV) valdībai, iesakot no amata atbrīvot ekonomikas ministru Ralfu Nemiro (KPV LV), kurš atlaidis “Latvenergo” iepriekšējo padomi.

Kučinska premjerēšanas laiks maz kuram saistās ar pozitīvām atmiņām – kopā ar Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS) radīta nodokļu reforma, kura, lai arī tika nodēvēta par vienu no vērienīgākajām dāvanām Latvijas simtgadei, beigu beigās bija sāpīgs sitiens gan uzņēmējiem, gan pašvaldībām, gan iedzīvotājiem kopumā – tieši šīs reformas dēļ tūkstošiem cilvēku paši sev nezinot bija kļuvuši par nodokļu parādniekiem.

Kučinskis, kurš teicis, ka viņu uztrauc valsts, nevis reitingi, par aizejošās valdības lēmumiem gan nekaunās, lai gan tieši viņš stāvējis klāt gan pie neveiksmīgās izglītības, gan veselības reformas, kā arī bijis premjers laikā, kad smagu krīzi piedzīvoja finanšu sektors.

Šīs kļūdas gan nav mudinājušas Kučinski paklusēt, un viņš asi kritizējis Nemiro rīcību, atlaižot “Latvenergo” padomi. Viņš to nodēvējis par augstākā mērā absurdu, norādot, ka, viņaprāt, premjeram ministrs būtu jāatlaiž. “Ja grib saglabāt standartus, par ko Latvija parakstījās, iestājoties OECD, likumdošanu, kas stingri noteikusi padomju, valžu robežas,” pamatoja premjers.

Lai arī Kučinskis ir labi norūdījies Tautas partijā, grūti apgalvot, ka viņa premjerēšanas laiks bija spožs un cilvēki to atcerēsies ar labu vārdu. Un, iespējams, tas ir iemesls, kāpēc Kučinskis, lai spodrinātu savas spalvas, pēkšņi uzmeties par padomdevēju Kariņam.

Taču diez vai, ņemot vērā iepriekš sastrādāto, Kučinskis būtu uzskatāms par labāko padomdevēju. Drīzāk ar viņa premjerēšanas sekām saskārušies Latvijas iedzīvotāji to varētu saukt par bezmugurkaulnieku, kurš vienmēr ir centies salocīties tā, lai izpatiktu visiem.

Foto: Valsts kanceleja


1,420 skatījumi

Un Tavas domas par šo?