Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Nodokļu reformas dēļ Bērnu slimnīcas fonda ziedojumi sarukuši par 25%

Uzņēmēji vairs nav motivēti ziedot!

Finanšu ministram Jānim Reiram (JV) vajadzētu apdomāt, vai nodokļu reformā noteiktais, kad daudzas organizācijas nevalstiskajā sektorā zaudē finansējumu, ir pareizi, uzskata Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Pēc viņa sacītā, pēc nodokļu reformas stāšanās spēkā, kas ieviesusi arī jaunus veidus, kā ziedot, nosakot, ka ar nodokli neapliek ziedojumus apmērā līdz 5% no iepriekšējā gada peļņas vai arī līdz 2% no darbinieku algām, ziedojumi Bērnu slimnīcas fondam samazinājušies par 25%.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” Dambiņa. norādīja, ka samazinājums noticis tieši gada beigās, kad parasti ziedo uzņēmēji, tādējādi redzams, ka viņi nav motivēti ziedot.

No šādas situācijas cietīs projekti slimnīcas vides uzlabošanā. Piemēram, nesen par ziedotāju naudu tika uzcelta Hematoonkoloģijas nodaļa.

Tajā pašā laikā viņa uzsvēra, ka individuālu bērnu atbalstam nauda netiks atņemta un fonds neatteiks nevienam. Palīdzību saņem bērni, kuriem problēmas ir nopietnas un palīdzība vajadzīga ilgtermiņā, bet valsts atbalsta pietrūkst.

Kā zināms, nevalstiskais sektors celis trauksmi par ziedojumu sarukumu pēc nodokļu reforma, kas ieviesusi būtiskas izmaiņas nodokļu atvieglojumos par ziedojumiem sabiedriskā labuma organizācijām.

Foto: Pixabay


1,327 skatījumi

Un Tavas domas par šo?