Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Pašvaldības pārstāvis Kristovskis joprojām Ventspils brīvostas valdē

Vai piederība “Jaunajai Vienotībai” ļauj šajā lēmumā pārkāpt likumu?

Lai pārņemtu Ventspils brīvostas funkcijas, valdība nolēmusi, ka tiks veidota jauna valsts kapitālsabiedrība. Līdz ar to Saeima pieņēmusi arī vairākus grozījumus likumā par ostām. Lai arī saskaņā ar grozījumiem no Rīgas un Ventspils ostu pārvaldēm izslēgti pašvaldību pārstāvji, Ventspils brīvostas valdē vietu tomēr saglabājis Finanšu ministrijas pārstāvis Ģirts Valdis Kristovskis (JV). Acis pievērtas uz to, ka viņš ir arī Ventspils pilsētas domes deputāts, tātad – pašvaldības pārstāvis.

Kā zināms, decembra beigās Saeima steigā pieņēma grozījumus likumā par ostām, nosakot, ka turpmāk brīvostas valdē ir četri valdes locekļi – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo Ministru kabinets.

Līdz ar grozījumiem no Ventspils un arī Rīgas brīvostas valdes izslēgti pašvaldības pārstāvji, tomēr, kā rādās, viens pārstāvis tomēr palicis – Ventspils pilsētas domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis, kuru kā Finanšu ministrijas pārstāvi iecēla finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), saglabājis amatu Ventspils brīvostā. Vai piederība “Jaunajai Vienotībai” ļauj šajā lēmumā pārkāpt likumu?

Jau iepriekš Kristovska virzīšana brīvostas valdei raisījusi jautājumus, ņemot vērā masu medijos plaši aprakstīto Kristovska saistību ar “Meroni naudu”. Arī pats Kristovskis atzinis, ka politikā atgriezies pēc Šveices advokāta Rūdolfa Meroni aicinājuma. Tad kā sanāk – vai Kristovskis ostas valdē pārstāv ne tikai valdošās koalīcijas intereses, bet arī pilda Meroni rīkojumus?

Varētu jau domāt, ka izmaiņas likumā par ostām varētu šo situāciju mainīt, tomēr, neraugoties uz faktu, ka Kristovskis ir Ventspils pilsētas domes deputāts, tātad pašvaldības pārstāvis, viņš vietu tomēr valdē saglabājis. Vēl vairāk – Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieks pozitīvi atsaucies arī par valdības lēmumu dibināt valsts akciju sabiedrību “Ventas osta” un jau paudis gatavību strādāt tajā, ja būtu tāds piedāvājums, kas, protams, neraisa pārsteigumus.

Neraugoties uz to, ka vairums šaubās, vai Kristovskim pietiek kompetences šādam amatam, “Jaunā Vienotība”, šķiet, ir nolēmusi darīt visu, lai paturētu brīvostas valdē savējo, pat tad, ja pēc likuma burta tas ir pārkāpums.

Foto: F64


1,594 skatījumi

Un Tavas domas par šo?