Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Restorānos konstatē ienākumu neuzrādīšanu un nelegālo nodarbinātību

Izlases veidā pārbaudīti 50 restorāni Rīgā un Jūrmalā

Valsts ieņēmumu dienests (VID), veicot pārbaudes restorānos Rīgas centrā un Jūrmalā, galvenokārt konstatējis pārkāpumus saistībā ar nelegālo nodarbinātību un ieņēmumu neuzrādīšanu, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

Viņa norādīja, ka patlaban izlases veidā pārbaudīti 50 restorāni Rīgā un Jūrmalā. Galvenās problēmas restorānos saistībā ar likumu un noteikumu ievērošanu ir ienākumu neuzrādīšana un nelegālā nodarbinātība, teica Cīrule, piebilstot, ka pārbaudes ēdināšanas uzņēmumos vēl turpinās.

“Sodi tika likti tikai par nelegālo nodarbinātību. Par visiem pārējiem konstatētajiem pārkāpumiem tika sagatavots apkopojošs materiāls, un ēdināšanas uzņēmumu īpašnieki tika aicināti uz sarunām VID, lai pārrunātu situāciju un vienotos, kādā veidā situāciju uzlabot,” raidījumam klāstīja VID vadītāja.

Viņa arī atklāja, ka tur kur VID darbinieki novērojuši restorānu darbību, novērots straujš legālo darījumu kāpums. Tomēr tā kā visu laiku VID nevar novērot restorānu darbību, tad ir jādomā citi veidi, kā rosināt sabiedriskās ēdināšanas nozarē strādājošos strādāt legāli.

Pēc VID vadītājās stāstītā, reģistrēto darījumu apmēri palielinājās salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi par 50%, 70% vai pat par 100%.

Vēstīts, ka iepriekš VID solīja, ka tieši sabiedriskā ēdināšana, tostarp restorāni, būs viena no nozarēm, kurai dienests pievērsīs īpašu uzmanību.

Kā zināms, šī gada 4. jūlijā VID un LVRA parakstīja vienošanos par sadarbību un informācijas apmaiņu ar mērķi mazināt izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, sekmēt atbilstošu atalgojumu un godprātīgu nodokļu nomaksu nozares uzņēmumos, kā arī caurskatāmus un pilnīgus pārskatus par gūtajiem ieņēmumiem, tādējādi samazinot negodīgas konkurences iespējas šajā nozarē.

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija ir biedrība, kura apvieno naktsmītnes un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus profesionālai sadarbībai. Asociācijas misija ir uzlabot klientu apkalpošanas kvalitāti, sakārtot Latvijas viesnīcu un restorānu tirgu un pārstāvēt Latvijas viesnīcu un restorānu biznesu pasaulē.

Foto: StockSnap/https://pixabay.com/en/users/StockSnap-894430/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/


956 skatījumi

Un Tavas domas par šo?