Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Rīgā Juglas upē konstatētā naftas produktu piesārņojuma cēlonis visdrīzāk ir ierakta muca ar naftas produktiem

2020. gada 4. oktobrī, Juglas upē Rīgā konstatēts naftas produktu piesārņojums aptuveni 50 m2 platībā. Valsts vides dienests (VVD) sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) nekavējoties ierobežoja piesārņojumu, novietojot bonas piesārņojuma savākšanai. Veicot atkārtotas pārbaudes, VVD notikuma vietā jaunu naftas produktu noplūdi nav konstatējis.

VVD ir identificējis naftas produktu piesārņojuma avotu – tā visdrīzāk ir SIA “Juglas celtnieks” teritorijā zemē ierakta muca ar naftas produktiem. Tā kā netika konstatēta atklāta naftas produktu novadīšana virszemes ūdeņos, secināts, ka visdrīzāk mucā ir sūce, caur kuru piesārņojums izplatās tālāk. To apliecina konstatētā naftas produktu klātbūtne netālu esošajā akā, kurā novērota tumša duļķaina substance, kuras fizikālās īpašības raksturīgas naftas produktiem.

Pārbaužu laikā VVD, sadarbojoties ar Rīgas pašvaldības policijas un Valsts policijas darbiniekiem, apsekoja tuvumā esošas teritorijas, kur konstatēti dažādi atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpumi, piemēram, neatbilstoši uzglabātas metāla mucas, kurās, pēc nopilējumiem uz tām, secināms, ka tajās atrodas naftas produktu atkritumi. Naftas produktu nolijumi uz grunts konstatēti arī atsevišķās citās vietās apsekotajās teritorijās.

Par piesārņojuma faktu un konstatētajām neatbilstībām ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process, kura laikā tiks noskaidrotas konkrētas personas, kas ir atbildīgas par piesārņojuma radīšanu. Lai novērstu turpmākus vides piesārņošanas riskus, VVD ir uzdevis teritorijas īpašniekam SIA “Juglas celtnieks” organizēt atkritumu izvešanu un potenciālo piesārņojuma avotu likvidēšanu, pirms tam konsultējoties ar VVD speciālistiem, vienlaikus piesaistot atbilstošu atkritumu apsaimniekotāju.

VVD teritorijas īpašniekam SIA “Juglas celtnieks” pieprasījis oficiāli iesniegt informāciju par nomniekiem iepriekš minētajā teritorijā. Par situāciju VVD informējis Rīgas Ziemeļu izpilddirekciju, jo nekustāmais īpašums, kurš tieši skar piesārņojuma ierobežošanas vietu, pieder Rīgas pilsētas pašvaldībai.

PAPILDUS INFORMĀCIJA
Svētdien, 4. oktobrī, Juglas upē Rīgā konstatētais naftas produktu piesārņojums ierobežots, novietojot bonas piesārņojuma savākšanai. Apsekotas blakus esošās teritorijas.

Otrdien, 6. oktobrī, VVD kopā ar VUGD atkārtoti apsekoja notikuma vietu un veica jau uzstādīto bonu izņemšanu, kā arī jaunu bonu uzstādīšana.

Trešdien, 7. oktobrī, VVD veica atkārotu pārbaudi notikuma vietā un konstatēja, ka naftas produktu piesārņojums ar vēju aizpūsts tālāk gar krasta līniju, sadarbībā ar VUGD veikta papildus nerobežojošo bonu uzstādīšana. Notikuma vietā netika konstatēta jauna naftas produktu noplūde.


633 skatījumi

Un Tavas domas par šo?