Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Siguldas bērnudārzos saindējušies 5 bērni

Saindēšanās avots varētu būt pārtika!

Pēc smagas saindēšanās bērnudārzos Siguldā hospitalizēti pieci bērni, apstiprināja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir uzsācis epidemioloģisko izmeklēšanu saistībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā hospitalizētiem bērniem vecumā no 3 līdz 6 gadiem ar smagas akūtas zarnu infekcijas simptomiem. Kopējais hospitalizēto bērnu skaits minētajā slimnīcā ir pieci bērni. Četriem no tiem attīstījies hemolītiski urēmiskais sindroms.

Aptaujājot hospitalizēto bērnu vecākus, noskaidrots, ka visi bērni dzīvo Siguldā vai Siguldas novadā un apmeklē trīs dažādas pirmsskolas izglītības iestādes Siguldā. Slimības simptomi parādījušies septembra sākumā.

Galvenie simptomi cietušajiem ir stipra caureja, nieru mazspēja, kā arī zarnu trakta asiņošana. Pēc Arājas teiktā, saslimšanas gadījumi konstatēti vairākās pirmsskolas izglītības iestādēs.

Pašreizējie novērojumi liecina, ka saindēšanās avots varētu būt pārtika.

Šodien SPKC epidemiologi ir izbraukumā Siguldā, turpinot epidemioloģisko izmeklēšanu pirmskolas izglītības iestādēs, informējot ģimenes ārstus, slimnīcas, paredzēta vecāku anketēšana.

Sadarbības ietvaros informēti PVD un NMPD, Siguldas pašvaldība.


1,205 skatījumi

Un Tavas domas par šo?