Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Šuplinska: Epidemiologi noteiks, vai būs pilnībā jāpāriet tikai uz mācībām attālināti

Vai jau atkal gaidāmas mācības attālināti?

Epidemiologi noteiks, vai būs pilnībā jāpāriet tikai uz mācībām attālināti, šorīt intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Viņa norādīja, ka saslimšana ar Covid-19 septembrī ir konstatēta kopumā 17 izglītības iestādēs, no kurām 11 jau ir atgriezušās ierastajā darba ritmā.

Viņa atzina, ka, ņemot vērā Covid-19 izplatības pieaugumu izglītības iestādēs, tām, iespējams, būtu vairāk jādomā par B modeļa izvēli. Vienlaikus Šuplinska uzsvēra, ka epidemiologi noteiks, vai būs pilnībā jāpāriet tikai uz mācībām attālināti.

“Kad mēs modelējām A, B un C variantus, tad B modelis uzreiz paredzēja arī attālināto mācību procesu. Un Latvijā kopš 1.septembra vairāk nekā 110 skolas, visas lielās vidusskolas, izvēlējās B variantu. (..) Tātad jau ir tādas skolas, kas ar to strādā. Tāpēc šobrīd, saasinoties situācijai, es vienkārši iesaku lielākajai daļai skolu izvēlēties tiešu B modeli, kur ir šis pamīšus darbs,” sacīja ministre.

Ministre skaidroja, ka attālināto mācību procesu varētu ieviest pamīšus pa dienām vai nedēļām, īpaši uzsverot, ka šāda iespēja jāapsver lielajām skolām.

Pēc ministres sacītā, Izglītības un zinātnes ministrija būtu gatava ieviest ierobežojumus interešu izglītības iestādēs, taču daudzi interešu izglītības iestāžu pedagogi lūguši to nedarīt.


945 skatījumi

Un Tavas domas par šo?