Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Tiesa neļauj Lembergam pilnā apmērā realizēt tiesības uz aizstāvību

Vai tiesa ierobežo Lemberga tiesības uz aizstāvību?

Tiesa manā lietā turpina darīt visu, lai liegtu man pilnvērtīgas tiesības uz aizstāvību, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Satversmē ir teikts, ka katram ir tiesības uz aizstāvību. Eiropas Cilvēktiesību konvencijā ir teikts, ka katram cilvēkam ir tiesības uz aizstāvību. Kriminālprocesa likumā ir teikts, ka katram tiesības uz aizstāvību, tai skaitā katram pašam izvēlēties savu advokātu un arī ir tiesības atteikties no advokāta. Taču manā gadījumā tas tā nav,” norādīja Lembergs.

Viņš atgādināja, ka vasarā viņa vienīgais un pastāvīgais tiesas advokāts Raimonds Krastiņš nosūtīja Rīgas apgabaltiesai negaidītu paziņojumu, ka veselības stāvokļa dēļ pārtrauc viņa aizstāvību un aptur darbību advokatūrā. Tiesa deva viņam mēnesi laika atrast jaunu advokātu un viņš noslēdza līgumu ar advokātu Aivo Leimani. “Protams, Aivo Leimanim bija apstiprināts tiesu sēžu grafiks citās krimināllietās un dažas no tām sakrita ar manu lietu, līdz ar to tiesa man pateica, ka man nedrīkst būt tāds aizstāvis, kuram kaut viena tiesas sēde pārklājas ar manu tiesas sēdi. Tādu man atrast neizdevās un šī iemesla dēļ tiesa man aizliedza izmantot Aivo Leimaņa pakalpojumus,” atgādināja Lembergs, norādot, ka tā rezultātā viņam nozīmēja valsts advokātu Genādiju Ivankinu.

“Genādijs Ivankins pieteica tiesai lūgumu, ka viņam vajag iepazīties ar lietu un tam viņam vajadzīgs laiks līdz šī gada maijam. Tiesa viņam šādu laiku nedeva un tiesa pateica, ka viņam jāsāk debašu runa. Un tam viņam iedeva ļoti īsu laiku ,” norādīja Lembergs.

“Pats Ivankins informēja tiesu, ka viņš nav iepazinies ar lietu, tai skaitā ar 60 lietā esošajiem sējumiem. Viņš nav iepazinies arī ar prokuroru apsūdzības runu, kas ilga 89 tiesas sēdes. Viņš nav iepazinies ar tiesu sēžu protokoliem un viņam jāsāk debašu runa neiepazīsties ar lietu. Kā tas ir iespējams?” retoriski vaicāja Lembergs.

Līdz ar to, ka Ivankins nebija iepazinies ar lietu un tiešu debatēs runāja tikai divdesmit minūtes, Lembergs pieteicis viņam noraidījumu. “Advokāts nedrīkst realizēt aizstāvību, neiepazīstoties ar lietu. Ir vēl vairākas lietas, ko Ivankins ir pārkāpis. Profesionāls advokāts tā nedrīkst pieiet lietām – viņam ir jāievēro kaut kādi principi. [..]. Vienlaikus arī Genādijs Ivankins pats atstatīja sevi no lietas” pauda politiķis.

“Tiesa manu noraidījumu viņam nepieņēma. Un arī Ivankina pašatstatīšanos tiesa nepieņēma,” sacīja Lembergs, turpinot, ka viņš pieteica tiesai lēmumu atteikties no viņa pakalpojumiem.

“Tiesa manu lēmumu nepieņēma, lai gan Kriminālprocesa 88. pants neparedz tiesai tiesības lemt manā vietā. Ja es atsakos, tad atsakos un tad man ir divi varianti – vai nu es pats realizēju tiesības uz aizstāvību, vai arī izvēlos citu advokātu.”

Lai arī tiesā ieradies viņa paša izvēlēts aizstāvis, tiesa viņu nav pieņēmusi. “Līdz ar to ir izveidojusies paradoksāla situācija – Satversmē ir rakstīts, ka man ir tiesības uz aizstāvi. Un arī visos pasaules demokrātijas dokumentos tas tā ir ierakstīts, bet man šādas tiesības Latvijas Republikā nav izdevies realizēt,” rezumēja Lembergs.

Foto: F64


1,672 skatījumi

Un Tavas domas par šo?