Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Tiesa turpina pielāgot tiesiskumu savām vajadzībām

Tiesa noraida kārtējo Lemberga lūgumu!

Rīgas apgabaltiesa noraidījusi kārtējo Ventspils mēra Aivara Lemberga lūgumu, ar savu lēmumu praktiski liedzot Lembergam tiesības uz privāto dzīvi.

Tiesa šonedēļ noraidīja Lemberga lūgumu turpmāk organizēt tiesas sēdes tikai trīs reizes nedēļā, nevis četras, kā tas bija nolemts līdz šim. Līdz ar to arī turpmāk tiesas sēdes notiks katru darbdienu, izņemot piektdienas.

Nesen prokurors Juris Juriss paziņoja, ka valsts apsūdzības uzturētāju debašu runu apjoms Lemberga lietā pārsniedz 5000 lapaspuses, un to nolasīšana varētu ilgt pat vairākus mēnešus. Lai paātrinātu procesu, un, visticamāk, spriedumu paziņotu jau rudenī pirms Saeimas vēlēšanām, tiesas sēdes turpmāk norisināsies gandrīz katru darbdienu.

Saistībā ar tiesas nesamērīgo prasību, Lembergs bija pieteicis lūgumu, lai turpmāk tiesa sēdes šajā laikā tiktu nozīmētas vismaz trīs reizes nedēļā no plkst. 11, minot, ka citādi viņam neesot iespējams pilnvērtīgi organizēt savu privāto dzīvi. Kā vienu no pamatojumiem Lembergs minēja, ka fiziski nevarot tik agri ierasties galvaspilsētā no Puzes pagasta. Tiesa gan nav izrādījusi pretimnākšanu un lēmumu noraidījusi.

Jaunās prasības šķiet pilnībā absurdas un neloģiskas, domājot par to, ka ikvienam cilvēkam dzīvē ir arī darbs un ģimene, kas prasa laiku un uzmanību. Kā gan tiesa var pieprasīt pakārtot savu ikdienu sēdēm, tādējādi būtībā liedzot pilnvērtīgi pildīt darba pienākumus, pelnīt sev iztiku, kā arī pavadīt laiku ar ģimeni?

Tanī pat laikā tiesa gan pieļāvusi sēdes rīkot videokonferenču formātā, taču Ventspils tiesa šobrīd neesot spējīga to tehniski nodrošināt.

Tā vien šķiet, ka tiesa ir domāta tikai tiesnešiem un prokuroriem, un nav svarīgi, kādā situācijā daži tās lēmumi noliek citus lietas dalībniekus. Šis gan nav vienīgais tiesas lēmums Lemberga lietas ietvaros, kas raisījis pārdomas par tiesiskuma principa ievērošanu Latvijas tiesu sistēmā.

Foto: F64


3,279 skatījumi

Un Tavas domas par šo?