Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Tiesas un prokuratūras terors samaļ advokātu

Vai tiesu neinteresē aizstāvības argumenti?

Ventspils mēra Aivara Lemberga tiesvedību šonedēļ negaidīti pametis viens no advokātiem – Raimonds Krastiņš. Advokāta lēmums pavisam iespējams saistīts ar pēdējo nedēļu laikā tiesas zālē īstenoto prokuroru un tiesas psiholoģisko teroru.

Krastiņš otrdien, 25. jūnijā, negaidīti paziņojis par advokāta darbības apturēšanu. Lembergs par advokāta lēmumu uzzinājis tikai tiesas sēdē, atzīstot, ka viens no iespējamajiem advokāta radikālā lēmuma iemesliem ir pret viņu izvērstais terors no tiesas un prokuratūras puses.

Sarunā ar žurnālistiem Lembergs atzīst, ka prokurora un tiesa regulāri pārtraukusi advokāta runu un pamācījusi, kas jāsaka debašu runā un kas nav jāsaka, kā arī demonstrējusi vienaldzīgu attieksme pret advokāta argumentiem. “Ir ticams pieņēmums, ka Krastiņš nevar pārdzīvot šādu situāciju. Iznāk, ka viss viņa ieguldītais darbs ir nevajadzīgs, un viņš pie šādiem apstākļiem nevar veikt savu advokāta pienākumu pret klientu. Uzstājoties tiesu debatēs, advokāts daudzas reizes tika pārtraukts. Viņam neļāva runāt to, ko viņš vēlējās runāt, kas attiecas ne tikai uz krimināllietu, bet arī uz apsūdzību. Viņš ļoti pārdzīvoja to, ka tiesu neinteresē aizstāvības argumenti. Pagājušajā nedēļā jau kļuva skaidrs, ka tiesa advokātam neļaus runāt. Tagad man jāmeklē jauns aizstāvis. Notikušais, protams, man ir liels pārsteigums, jo, pēc manām domām, vajadzēja cīnīties līdz galam. Krastiņš divpadsmit gadu realizēja manu aizstāvību, un ir izveidojušās klienta un aizstāvja attiecības. Viņa divpadsmit gadu ieguldītajā darbā un vēl tik apjomīgā lietā neviens no malas vairs ielēkt nevar. Tiesa man uzdeva līdz 31. jūlijam atrast aizstāvi. Tiesai teicu, ka centīšos, bet negarantēju, jo nopietni advokāti nestāv bezdarbnieku rindās. Viņu lietvedībā jau ir apjomīgas lietas. Tiesa paziņoja – ja līdz 31. jūlijam advokātu neatradīšu, tad man nozīmēšot valsts advokātu,” atklājis politiķis.

Jāatzīmē gan, ka šī nav pirmā reize, kad Lembergs pēkšņi palicis bez advokātiem, jo vienus prokurori iebiedēja (Guntars Antoms), citi sāka strādāt prokuroru interesēs (Ligita Pētersone), vēl citus prokurori padarīja par lieciniekiem (Jānis Lāma u.c.), un viņi vairs nevarēja būt advokāti.

Lai arī Lembergam aizstāvību palīdz nodrošināt arī citi advokāti, Krastiņš uzskatāms par viņa lietas galveno aizstāvības stratēģi un viņa zaudējums neapšaubāmi ietekmēs tiesvedības gaitu, kas, iespējams, ir tieši tas, ko prokuratūra un tiesa centusies panākt. Ņemot vērā arī īso laiku, kas politiķim dots atrast jaunu advokātu, Lemberga lietā pašreiz notiekošo var tulkot kā prokuratūras un tiesas mēģinājumu pārņemt lietas iznākumu savās rokās, jo nevar noliegt, ka valsts piešķirtais advokāts var būt arī nemotivēts darboties aizstāvības labā.


1,876 skatījumi

Un Tavas domas par šo?