Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Tiesībsargs: Pieņemot 2020. gada valsts budžetu, ir pārkāpts tiesiskuma un ilgtspējas attīstības princips

Tiesībsargs gatavs vērsties Satversmes tiesā, ja Saeima nelems par algu pieaugumu mediķiem!

Ja Saeima līdz 1. jūnijam negrozīs šī gada budžeta likumu, nodrošinot mediķiem iepriekš solīto algu pieaugumu, mums nāksies vērsties Satversmes tiesā, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja tiesībsargs Juris Jansons.

“Ja parlaments rīkojas antikonstitucionāli un mēs uz to norādām, es domāju, ka tikai godīgi un atbildīgi būtu līdz 1. jūnijam tiešām veikt šos grozījumus budžeta likumā veselības nozares finansējuma nodrošināšanai. Pretējā gadījumā mums ir jāvēršas Satversmes tiesā,” norādīja Jansons.

Pēc viņa sacītā, tas nozīmē, ka ir jāgroza šis budžets, konkrēti nodrošinot finansējumu. “Runa ir ne tikai par šo gadu, bet jāraugās arī uz nākamo gadu, jo trīs gadu ietvarā, tur arī mēs redzam, ka tas finansējuma pieaugums, kas būtu nepieciešams 2021. gadā, nav paredzēts,” paskaidroja tiesībsargs.

Vērtējot likumdevēja rīcību, tiesībsargs ir konstatējis, ka, pieņemot 2020. gada valsts budžetu, ir pārkāpts tiesiskuma un ilgtspējas attīstības princips, līdz ar to tiesībsargs ir nosūtījis aicinājumu Saeimai līdz 2020. gada 1. jūnijam likumā “Par valsts budžetu 2020.gadam” veikt grozījumus un rast finansējumu pilnā apmērā veselības nozarei, lai varētu paaugstināt veselības aprūpes darbinieku darba samaksu atbilstoši Veselības aprūpes finansēšanas likuma noteiktajam.

Vēstulē tiesībsargs aicina Saeimu veikt grozījumus likumā „Par valsts budžetu 2020. gadam” un rast finansējumu, lai paaugstinātu veselības aprūpes darbinieku darba samaksu atbilstoši Saeimas pašas pieņemtajam Veselības aprūpes finansēšanas likumam.

“Raugos uz to, ka varbūt veselais saprāts deputātos parādīsies. Ja ne, vērsīsimies Satversmes tiesā,” sacīja Jansons.

2018. gada rudenī jaunievēlētā Saeima, apzinoties situācijas nopietnību, vienbalsīgi pieņēma grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā, dodot uzdevumu valdībai nākamo trīs gadu laikā mērķtiecīgi palielināt valsts finansējumu veselības aprūpes darbinieku darba samaksas paaugstināšanai vidēji par 20 procentiem gadā: 2019. gadā par 87 mlj. euro, 2020. gadā par 191 mlj. euro un 2021. gadā par 314 mlj .euro.

Lai izpildītu likumā ierakstīto, 2020.gada valsts budžetā bija nepieciešams papildu paredzēt 119 mlj. euro. Tā vietā valdība un likumdevējs lēma tikai par 60 mlj. euro finansējuma piešķiršanu.


1,163 skatījumi

Un Tavas domas par šo?