Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Tiesībsargs saistībā ar sociālā nodrošinājuma jautājumiem plāno vērsties ST

Vecuma pensijas minimālais apmērs nav tālu no absolūtās nabadzības līmeņa, kas raksturīgs jaunattīstības valstīm!

Tiesībsargs Juris Jansons iesniedzis valdībai četrus pirmstiesas brīdinājumus par sociālā nodrošinājuma jautājumiem. Ja valdība noteiktajā termiņā trūkumus nenovērsīs, tiesībsargs vērsīsies Satversmes tiesā.

Tiesībsarga ieskatā, vecuma pensijas minimālie apmēri nav pietiekami, lai nodrošinātu cilvēka pamatvajadzības, kas Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma izpratnē ir ēdiens, apģērbs, mājoklis, veselības aprūpe, obligātā izglītība. Vienlaikus jānorāda, ka par personu ar invaliditāti pamatvajadzībām uzskatāmas arī tās vajadzības, kas saistītas ar šo personu īpašo veselības stāvokli.

“Mēs gadu no gada dzirdam mantru, ka naudas nav. Ir pienācis pēdējais brīdis galējai rīcībai ar vēršanos Satversmes tiesā. Valdībai ir jārīkojas atbildīgi un jāņem vērā viss tas, kas ir ierakstīts Satversmē, ir jābūt konkrētai rīcībai,” šorīt LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Jansons.

Viņš atzina, ka valdībai nosūtīti brīdinājumi par neatbilstoši zemu garantēto minimālo ienākumu, trūcīguma slieksni 128 eiro apmērā, kas nav pārskatīts jau vairākus gadus, neatbilstošiem sociālā nodrošinājuma pabalstiem un minimālo pensiju.

Jansons uzsvēra, ka Satversmē noteikts, ka Latvija ir sociāli atbildīga valsts, un šie pabalsti un sliekšņi neatbilst šim principam.

Pēc viņa sacītā, ir pēdējais brīdis galējai rīcībai ar vēršanos Satversmes tiesā.

Tiesībsargs šobrīd strādā pie pieteikuma sagatavošanas Satversmes tiesai par garantētā minimālā ienākuma līmeņa (GMI) neatbilstību Satversmei, jo valdība noteiktajā termiņā nav novērsusi konstatētos trūkumus. Paredzams, ka šis pieteikums Satversmes tiesā tiks iesniegts septembrī. Savukārt pēc tam jau tiks gatavots nākamais pieteikums Satversmes tiesā – par trūcīgas personas ienākumu līmeņa apmēra neatbilstību Satversmei.


970 skatījumi

Un Tavas domas par šo?