Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Vai Levits maldina sabiedrību apzināti vai savas nekompetences dēļ?

Prezidents sola pedagogiem neesošu algu pieaugumu?

Valsts prezidents Egils Levits, paziņojot, ka no nākamā gada Valsts budžets paredz algas pieaugumu pedagogiem, ir maldinājis sabiedrību. Ventspils mērs Aivars Lembergs žurnālistiem atgādinājis, ka algas pieaugums pedagogiem no nākamā gada nav paredzēts, līdz ar to radies jautājums, vai Levits maldinājis sabiedrību apzināti vai savas nekompetences dēļ?

“Sakarā ar to, ka Valsts budžeta likums, kā jebkurš cits likums, ir jāizsludina Valsts prezidentam, intervijās Levita kungs teica, ka viņš prasīs no valdības saskaņot budžeta likumu ar spēkā esošajiem likumiem, kuri prasa finansējumu un mēs visi sapratām, ka, ja budžeta likums nesaskan ar speciālo likumu, tad tiks grozīts speciālais likums, lai tie savā starpā nebūtu pretrunā,” norādīja Lembergs, paskaidrojot, ka ir vesela virkne solījumu, kas ir ierakstīti šajos speciālajos likumos.

“Šajā sakarā Levita kungs piedalījās arī preses konferencē, kurā pateica, ka budžets paredz algas pielikumu medicīnas darbiniekiem, vienlaikus nepasakot, ka tas nepilda likumu. Tāpat tika norādīts, ka algas pieaugums paredzēts pedagogiem. Šajā gadījumā jāsaka, ka Valsts prezidents sūta Latvijas tautai fake ziņu jeb melu ziņu, jo atkal viņš demonstrē klaju nekompetenci. Viņš saka, ka algu pieaugums būs skolotājiem, lai gan nekāda algu pieauguma pedagogiem nebūs,” norādīja Lembergs.

Pēc viņa sacītā, tie ir prezidenta meli, kas ir adresēti Latvijas tautai. “Pēc manām domām, prezidentam vajadzēja paklusēt, bet, ja viņš runā, viņam ir jāzina par ko viņš runā, jo viņš ir prezidents, nevis kāds garāmgājējs. Ja prezidents tādā jautājumā neorientējas jeb arī speciāli melo, tad tas nav savienojams ar viņa ieņemamo amatu,” uzsvēra politiķis.

“Ministru kabinets 2018. gada 15. janvārī izdeva rīkojumu nr. 17 “Par pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laikaposmā no 2018. gada 1. septembra līdz 2022. gada 31. decembrim”. Šajā grafikā skaidri ir ierakstīts, kādai ir jābūt zemākajai pedagogu darba likmei – no 2019. gada 1. septembra tie ir 750 eiro. Ar šo rīkojumu ar 2020. gada 1. septembra jābūt pielikumam jābūt 790 eiro. Ja pakļaujas uz to, ko saka Levita kungs, tad no 1. septembra paredzams algu pieaugums pedagogiem par 40 eiro, bet tā ir fake ziņa. Nekādi 790 eiro nav paredzēti, jo arī uz 2020. gada 1. septembrī likme paredzēta nemainīga,” norādīja Lembergs.

Tajā pašā laikā viņš atgādināja, ka Valsts prezidentam gan esot paredzēts algas pieaugums par 440 eiro, bet Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam par 385 eiro, kamēr pedagogiem esot paredzēta nulle. “Tāda ir šī fake ziņa, ko ziņoja Valsts prezidents Egils Levits. Un ja mēs runājam par to, ka mēs nedrīkstam laist publiskajā telpā fake ziņas, tad prezidentam jāsāk ar sevi. Un tāpēc es aicinu prezidentam nenodarboties ar fake ziņu izplatīšanu, bet, ja viņš ir kļūdījies, tad viņš var atzīties un atsaukt šo fake ziņu,” uzskata Lembergs.

Foto: Prezidenta kanceleja


2,337 skatījumi

Un Tavas domas par šo?