Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Var turpināties JKP Rīgas domes frakcijas sabrukums, vairāki deputāti tuvinās Burovam

Cik ciešai draudzībai Rīgas domes galvenie korupcijas apkarotāji ir gatavi ar Saskaņas un Gods kalpot Rīgai koalīciju?

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Rīgas domes frakcija var turpināt šķelties – pēc tam, kad pēc balsojuma par Rīgas mēra Daiņa Turlā (“Gods kalpot Rīgai” (GKR)) gāšanu no JKP izslēgti divi deputāti, novērots, ka daļa atlikušo frakcijas deputātu cenšas tuvināties jaunajam Rīgas mēram Oļegam Burovam (GKR).

Rīgas domes mēra vēlēšanas izgaismojušas valdošās nesaskaņas Jaunajā konservatīvajā partijā. Jau jūnija sākumā partijā bija redzama viļņošanās – pēc balsojuma par toreizējā Rīgas mēra Turlā gāšanu no amata no partijas tika izslēgti deputāti Imants Keišs un Druvis Kleins. Keišs izslēgts no partijas saistībā ar atturēšanos balsojumā par Turlā gāšanu, savukārt Kleins no partijas izslēgts, jo, neskatoties uz balsojumu atbilstoši frakcijas lemtajam, bijis pretējos uzskatos par tālāko rīcību.

Nevar izslēgt, ka tieši iespējamās domstarpības partijā bija iemesls tam, ka JKP nevirzīja savu kandidātu Rīgas mēra amatam un nekādā veidā neiesaistījās lemšanā par Rīgas nākamo mēru, liekot noprast, ka viņu skatījumā vienīgais loģiskais turpmākais rīcības virziens ir Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas. Tajā pašā laikā nenoliedzami, ka tieši JKP pasivitāte un Rīgas mēra vēlēšanu boikots palīdzēja GKR un ”Saskaņai” galvaspilsētā tomēr noturēties pie varas.

Tagad, kad vēlēšanas ir aiz muguras un Rīgas mēra amatā ievēlēts Oļegs Burovs, atsevišķu JKP Rīgas domes frakcijas biedru pasivitāte noplakusi un tie steidzīgi raujas tuvināties jaunajam Rīgas mēram, tā, piemēram, laimīgi smaidot kopbildē pie Brīvības pieminekļa.

Posted by Olegs Burovs on Friday, August 23, 2019

Trīs no JKP deputātiem acīmredzami mēģina rast kādu kontaktu ar Burovu, tostarp bijusī “Vienotības” ilggadēja biedre Marija Balcere, kura pirms vēlēšanām uzsvēra, ka viņas mērķis ir izbeigt valsts izzagšanu un atjaunot tiesiskumu.

Burova sabiedrībā pozējot, redzēta arī Linda Medne un rakstniece Eva Mārtuža, kas iepriekš gaitas politikā uzsāka Aigara Štokenberga dibinātajā partijā “Sabiedrība citai politikai”.

JKP Rīgas domes frakcijas biedru tuvināšanās “Gods kalpot Rīgai” gan nav pārsteigums, ņemot vērā “vecākā brāļa” – JKP Saeimas frakcijas – vājo pieturēšanos pie saviem vārdiem – Bordāns, Strīķe un Jurašs varas vārdā brāļojas ar teju visiem, kurus savās kampaņās apkaroja.

Tostarp šobrīd JKP tīri draudzīgi izturas arī pret Nacionālo apvienību, kuru reiz solīja apsūdzēt tiesībsargājošās iestādēs, jo Jurašā rīcībā it kā bija nokļuvuši dokumenti par bijušā maksātnespējas administratora Aigara Lūša naudas pārskaitījumiem Nacionālās apvienības politiķiem. Tāpat JKP ir ļoti draudzīga ar “Kam pieder valsts?” (KPV), kas gan ir mazliet pārsteidzoši, jo iepriekš uz toreizējā KPV politiķa Alda Gobzema aicinājumu sadarboties, JKP galvenā knabiste Strīķe atbildēja ar nicīgu augstprātību. Un tie ir tikai daži piemēri tam, cik JKP viegli ir gatava pārmest savu kažoku uz otru pusi un draudzēties ar tiem, kurus iepriekš aplēja dubļiem.

Lai arī JKP Rīgas domes pārstāvju atbalsts Burovam nav oficiāli izskanējis, parasti, kā jau Rīgas domē ierasts, visas politiskās sarunas notiek slepeni, un, iespējams, drīz mēs redzēsim, cik ciešai draudzībai Rīgas domes galvenie korupcijas apkarotāji ir gatavi ar iepriekš tik ļoti kritizēto “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” koalīciju. Iznākums, iespējams, pārsteigs visus…

Foto: F64


1,472 skatījumi

Un Tavas domas par šo?