Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Apvienotais saraksts” aicina LIZDU neuzturēt prasību par izglītības ministres Andas Čakšas demisiju

LIZDA prasa izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai atkāpties no amata!

“Apvienotā saraksta (AS) – Latvijas Zaļās partijas, Latvijas Reģionu Apvienības, Liepājas partijas” Saeimas frakcija tāpat kā citu politisko partiju frakcijas 2023.gada 30. jūnijā ir saņēmusi Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vēstuli par prasību izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai atkāpties no amata.

Krišjāņa Kariņa valdība šobrīd strādā pie virknes nopietnu reformu. Jau augustā plānots beigt darbu pie konkurētspēju veicinošām pārmaiņām nodokļu sistēmā, tāpat šobrīd veselības nozarē tiek izstrādāts plāns slimnīcās sniegto pakalpojumu pieejamībai visā Latvijā. Uz izglītības kvalitātes pieaugumu orientēts skolu tīkla modelis valdībai jāvērtē jau 15. augustā.

Atzīstot, ka LIZDA vēstulē minētās prasības nevar atstāt bez ievērības, “Apvienotais saraksts” aicina arodbiedrību šajā brīdī neuzturēt prasību par ministres demisiju, bet meklēt konstruktīvus risinājumus.

Kā norāda AS Saeimas frakcijas vadītājs Edgars Tavars: “Mēs vienmēr esam bijuši ciešā dialogā ar izglītības darbinieku arodbiedrību. Arī pēdējā streika laikā stingri atbalstījām skolotāju prasības. Taču šobrīd, kad valdība iesākusi vairākas svarīgas reformas, tostarp izglītības laukā, valdības un nozares darba destabilizācija būtu absolūti nevajadzīga. Šai valdībā esam kopā uzņēmušies solidāru atbildību par visām jomām. Redzam, ka virkne arodbiedrības prasību prasa ne tikai izglītības ministrijas, bet visas valdības kopīgu iesaisti. Liela daļa no tām ir saistīta ar finansējumu, tāpēc būtu loģiski, ja darbs pie to izpildes būtu cieši saistīts ar nākamā gada budžeta veidošanu. Aicinām LIZDA aktīvi piedalīties šai procesā un apliecinām gatavību cieši sadarbīboties.”

Foto: Valsts kanceleja


1,085 skatījumi

Un Tavas domas par šo?