Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Arī šonakt izglītības iestādes saņēmušas spridzināšanas draudus

Šīs vēstules ir līdzīga rakstura un mērķa tām, ko noziedznieki izsūtīja jau pagājušajā nedēļā gan Latvijā, gan arī Lietuvā un Igaunijā!

Naktī uz pirmdienu vairāki simti skolu un pirmsskolu, kā arī mācību centru visā Latvijā savos e-pastos saņēmuši vēstules krievu valodā ar spridzināšanas draudiem. Šīs vēstules ir līdzīga rakstura un mērķa tām, ko noziedznieki izsūtīja jau pagājušajā nedēļā gan Latvijā, gan arī Lietuvā un Igaunijā.

Valsts policijā šādos gadījumos ir izstrādāti precīzi rīcības algoritmi, kuros skaidri definēta rīcība un riska līmeņa novērtējums – arī šo e-pastu saturu Valsts policija ir izvērtējusi un pēc policijas risku līmeņa izvērtējuma fiziska apdraudējuma nav un evakuāciju veikt nav nepieciešams. Vēršam uzmanību, ka izglītības iestādes var turpināt darbu.

Valsts policija jau ir informējusi iestādes par tālāko rīcību.

VP priekšnieks Armands Ruks intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” pastāstīja, ka šonakt draudu e-pasti izsūtīti vairāk nekā 300 adresēm: “Šonakt bija vēl viens vilnis, kad tika izsūtīts vairāk kā uz 300 atkal e-pastiem – gan pirmsskolas izglītības iestādēm, gan vidusskolām, gan mācību centriem. Pēc plkst. 6 bija vēl viens atkārtots no cita e-pasta, bet tas viss ir būtībā viens vilnis ar identisku tekstu.”

Arī Igaunijā aizvadītajās brīvdienās saņemti līdzīgi draudu e-pasti. “Tikko saņēmu apstiprinājumu no Igaunijas kolēģiem – viņi brīvdienu laikā ir saņēmuši līdzīgi atkal [draudu e-pastus], tai skaitā uz lidostu, uz tiesām un izglītības iestādēm. Tā ka mēs saskaramies visā Baltijā ar līdzīgu hibrīduzbrukumu,” sacīja Ruks.

“Mēs redzam, ka tas ir atkal tas pats [sūtītājs]. Tas pats darbojās arī kaimiņvalstīs, tā ka tas ir vienas kājas, no vienas puses,” piebilda Ruks.


925 skatījumi

Un Tavas domas par šo?